UŞAK
Giriş Tarihi : 28-04-2022 15:26   Güncelleme : 28-04-2022 15:26

Vali Vekili Muammer Balcı “Esnaf ve sanatkârlarımız, milletimizin ekonomik hayatını olduğu kadar kültürel hayatını da zenginleştirmiştir”

Vali Vekili Muammer Balcı Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Vali Vekili Muammer Balcı “Esnaf ve sanatkârlarımız, milletimizin ekonomik hayatını olduğu kadar kültürel hayatını da zenginleştirmiştir”

Özel bir düğün salonunda gerçekleştirilen programa Vali Vekili Muammer Balcı’nın yanı sıra Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, sanayici ve iş adamları, Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Biriliğine üye esnaf odaları temsilcileri katıldı. 


İftar programında konuşan Vali Vekili Muammer Balcı, Ülke ekonomisinin belkemiği olarak asırlardır faaliyetlerini sürdüren esnaf ve sanatkârların, Âhi Evran geleneğimizin de birer temsilcisi olarak Anadolu’nun Türk vatanı olmasında önemli bir rol üstlendiğini kaydetti.


Esnaf ve sanatkârlarımız, milletin ekonomik hayatı olduğu kadar kültürel hayatını da zenginleştirdiğini ifade eden Vali Vekili Muammer Balcı , “Bu gelenek, kadim kültürümüzün bereketli çağlayanlarından akarak günümüze kadar ulaşmıştır. Asırlar boyunca Anadolu'da devletler kurulmuştur, yönetimler değişmiştir ancak binlerce yıllık birikimiyle esnaf ve sanatkârımız daima bu toprakların harcı olmaya devam etmiştir.

Ahi Evran-ı Veli'nin ifadesiyle “Ahi her şeyde, her yerde ve her çağda denge ve düzen tutturandır. Dağıtan değil toparlayandır. Yıkan değil, yapandır.” Zaman ve mekândan bağımsız bir değer olan Ahiliğin bu tarifi, günümüzde de geçerliliğini korumaktadır. Biz de inanıyoruz ki esnaf ve sanatkârımızın olduğu yerde hayır, bereket ve huzur vardır. Milletimizle birlikte, mübarek Ramazan Ayı’nın ve Kadir Gecesi’nin hayrı ve bereketiyle, tüm insanlığın sıkıntılarından kurtulduğu, mazlumların ve mağdurların yüzünün güldüğü, dostluk ve kardeşlik ikliminin dört bir yanımızı kuşattığı günlere de inşallah en kısa sürede ulaşırız. Bu vesileyle, Ramazan Ayı’nda yaptığınız ibadetlerin ve uayırların Yüce Allah katında makbul olmasını diliyor, Kadir Gecenizi ve çok yakında sağlık ve mutlulukla hep birlikte kavuşmayı niyaz ettiğimiz Ramazan Bayramınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum” dedi.