GÜNCEL

“YAYA GEÇİDİ NÖBETİ” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kavşak giriş, çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak; varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla “30 Mart'ta Kırmızı Çizgimiz Çekiyoruz” uygulaması Denizli Valisi Ali Fuat Atik’in katılımıyla gerçekleşti.

“YAYA GEÇİDİ NÖBETİ” FARKINDALIK ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İstiklal Caddesi, Cumhuriyet Ortaokulu önünde gerçekleşen uygulamaya; Vali  Ali Fuat Atik, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Veysel Yanık, Milli Eğitim Müdür V. Süleyman Ekici, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Osman Kutlubalak katıldı. Uygulama bugün saat 12.00 - 12.30 arasında gerçekleşti. "Yaya öncelikli trafik" algısı oluşturmaya yönelik düzenlenen farkındalık faaliyeti kapsamında; okuldan çıkan öğrenciler yaya geçidine giderek karşıdan karşıya geçti. Öğrencilerle birlikte yaya geçidinde uygulama yapan Vali Ali Fuat Atik ve İl Protokolü sürücülere emniyet kemerini taktığı ve yayalara yol verdikleri için teşekkür etti.

VALİ ALİ FUAT ATİK'TEN DENİZLİ HALKINA MESAJ

Vali Ali Fuat Atik; basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Yaya güvenliğinin ön plana alındığı yaya ölümlerinin azaltılması amaçlı bir farkındalık oluşturmak amacıyla buradayız. Son yıllarda yapılan düzenlemelerle yaya ölümlerinde önemli ölçüde azalmaların olduğunu görüyoruz. Bizim hedefimiz bu ölümleri sıfırlamak aynı zamanda sürücülerimizi de bu konuda duyarlı hale getirmek ve sürücüler; sadece trafik ışıklarının olduğu yerlerde değil yayanın olduğu her yerde dikkatli araba sürmeliler ve önceliğin yayalarda olduğunu hatırlamalıdırlar. Bu çalışmayı yaparken trafik ışıklarının olmadığı yerlerde bulunan yaya geçitlerinin renklendirilmesini Büyükşehir Belediyemizin imkânlarıyla gerçekleştirdik. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Denizli halkına ve sürücülerimize de yayalara öncelik vermesi gerektiğini hatırlatmak istiyorum.” dedi.

Program sonunda Vali Ali Fuat Atik öğrencilere, trafikte ebeveynlerinin hata yapmamaları konusunda onları uyarmaları için kırmızı düdük dağıttı.