GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-05-2021 11:27   Güncelleme : 13-05-2021 11:50

Yeni aşılar geldi, aşılamada yeni programa geçildi

Sağlık Bakanlığı coronavirüs salgınına karşı geliştirilen CoronaVac aşısının yeni partisinin Türkiye'ye ulaştığını açıkladı.

Yeni aşılar geldi, aşılamada yeni programa geçildi

Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınına karşı aşılama çalışmaları devam ediyor. Türkiye'de bugüne kaar 20 milyon dozun üzerinde aşılama yapılırken yeni partinin de uzun bir aradan sonra Türkiye'ye ulaştığını açıkladı. 

KAÇ DOZ AŞININ GELDİĞİ BİLGİSİ PAYLAŞILMADI

Ankara Esenboğa Havalimanı'na indirilen aşılar, gerekli işlemlerin yapılmasının ardından tüm yurda dağıtılacak. Sağlık Bakanlığı son partide kaç doz aşının geldiği bilgisine yer vermezken Çin ile 100 milyon doz aşı anlaşması yapmıştı.

AŞILAMADA YENİ PROGRAMA GEÇİLDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son gelen partilerin ardından aşılamada yeni bir program başladığını da açıkladı. Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada sağlık çalışanlarının eşlerine bugünden itibaren aşı yapılacağını açıkladı.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi; " Aşı programında yeni bir kademeye geçiyoruz. Yarından itibaren sağlık çalışanlarımızın eşlerini aşılamaya başlıyoruz. Yarından (13/05/2021) itibaren randevu alabilecekler. Sağlık çalışanlarımıza bu zamana kadar gösterdikleri fedakarlık ve mücadele için bir kere daha teşekkür ederim."