GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-08-2021 14:37   Güncelleme : 15-08-2021 14:37

YÖK'ten yüz yüze açıklaması: "Gerekli çalışmalar yapılıyor"

Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) 2021-2022 eğitim öğretim sezonu için yüz yüze eğitim için gerekli çalışmaların yapıldığını açıkladı.

YÖK'ten yüz yüze açıklaması:

YÖK'ten açıklama 2021-2022 eğitim öğretim yılında yüz yüze eğitim için gerekli çalışmaların yapıldığı açıklandı.

Yüksek Öğretim Kurulu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Bilindiği üzere 2019 yılının sonlarında başlayan ve 2020 yılının ilk aylarına damgasını vuran COVID-19 küresel salgını ile birlikte yükseköğretim kurumlarımızda uzaktan eğitime geçilmiştir.

Uygulamalı eğitimlerin bir kısmına devam edilmesi ve özellikle harmanlanmış (hibrit) öğretimin de yaygınlaşması ile birlikte geçtiğimiz yıl ‘’Küresel Salgında Yeni Normalleşme’’ çalışmaları yapılmıştır.

Salgının dinamik bir süreç olduğu göz önünde bulundurulduğunda, üniversitelerin ilgili kurulları tarafından salgının bölgesel ve yerel seyrine göre farklı programların farklı uygulamaları özelinde planlama yapılması gerektiği belirtilmiştir. Buna göre üniversitelerimizde "Koronavirus Komisyonları" oluşturulmuş, hızlı karar mekanizmaları tesis edilmiştir.

2021-2022 Eğitim ve Öğretim döneminde, Yükseköğretim Kurulu olarak örgün programlarda "yüz yüze eğitime" başlanması için gerekli çalışmalarımız yürütülmektedir.

Salgının seyrine, alt yapı imkanları ve yerleşkelerin kapasitelerine göre, COVID-19 salgınına yönelik tedbirler kapsamında yükseköğretim kurumlarımız tarafından gerektiğinde program özelinde yüz yüze ve çevrim içi öğretim yapılabilecektir. "