GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-08-2021 09:37   Güncelleme : 10-08-2021 10:05

Yolcu otobüsü Uşak'ta şarampole uçtu!

Son günlerde meydana gelen trafik kazalarına bugün bir yenisi de Uşak'ta eklendi. Ağrı'dan İzmir'e giden yolcu otobüsü şarampole devrildi. Otobüste bulunan 47 yolcudan 33'ü yaralandı.

Yolcu otobüsü Uşak'ta şarampole uçtu!

Türkiye'de son üç gün içerisinde meydana gelen trafik kazalarında çok sayıda vatandaşın öldüğü konuşulurken bugün de bir kaza Uşak'ta meydana geldi. 

34 KİŞİ YARALANDI

.Bu sabah 07.20'de 34 HE 1858 plakalı Ağrı Doğuş firmasına ait olan Kemal Güner(58) yönetimindeki yolcu otobüsü şarampole uçtu. Ağrı'dan İzmir'e hareket eden yolcu otobüsü, Uşak Havalimanı yakınlarındaki Göğem Köyü kavşağında şarampole devrildi. Yolcu otobüsünden bulunan 47 kişiden 33'ü yaralandı. 

HAYATİ TEHLİKE BULUNMUYOR

Uşak'ta meydana gelen ve 33 kişinin yaralandığı kazada, 17 kişi Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılırken; 16'sının ise tedavisi ambulansta yapıldı. Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu, hayati tehlikelerinin ise olamdığı belirtildi.

İLK İFADELERE GÖRE ŞOFÖR UYUKLADI

Kazada herhangi bir fren izine rastlanmazken, otobüsün, takografında sürütli olmadığı belirlendi. Görgü tanıklarından alınan ilk ifadelere göre otobüs şoförünün direksiyon başında uyukladığını ve yolu ortalayarak ilerlediğini, arkadan gelen korna seslerinin sonucunda da panikleyerek kendi şeridine geçmek isterken kontrolü kaybettiğini söylediği öğrenildi. Kazayla ilgili olarak soruşturma başlatıldı.