Advert
ATATÜRK
yaşar GEDİZ

ATATÜRK

 

Yanmış yakılmış, parsel parsel satılmış,  kapitülasyonlarla ekonomik bağımsızlığı elinden alınmış,

Saray ile halkın arasına uzun mesafeler girmiş, Dini mübini dini darlar ele geçirmiş,

Dört bucağı işgal altında cennet vatanın, Hiç bir ümidin kalmadığı anda Allah'ın bir lütfu ihsanı,

Devlet kurmuş son başbuğ Mustafa kemal atatürk, Azmi kararlılığı,  vakarlığı,  cesareti ile tüm dünyaya örnek şahsiyet, Devrimci, Büyük devletlerin emperyalistlerin oyununu bozan oyun kuran deha, Hakkında yalan yanlış iftiralarla birlikte adeta toprak altında bile gıybet noktasında temizlenen temiz müslüman..Müslümanlığının altını çizmek icap eder..Zira dini mübine çok ciddi katkısı vardır.

Ne demek istediğimiz diğer adına müslüman, Adına din devleti,  adına şerriat dedikleri yönetimi olan devletlere bakınca daha iyi anlaşılır. En güzel dini Türkler yaşamaktadır..Yurt dışına çıkan bunu çok daha net görür. En çok lakırtısı edilen dile dolanan lâiklik ilkesinin gerekliliği 15  temmuz da çok bariz bir şekilde görüldü..Tarifi,  tatbiki yanlış okmasına rağmen..İnanmış bir insan şunu iyi bilir. Hemde çok iyi bilir..Cennette Cehennemde Allahındır..Hiç kimseyede yetkisini devretmemiştir .

Dilediğini cennetine, Dilediğini cehenneme alır..Dolayısı ile kimsenin kendini Rabbimizin yerine koyup hüküm vermeye hakkıda yoktur. Haddide değildir. Yok ben cehenneme atarım yada cennetin en üstüne çıkarırım derse..Ki diyebilir..Hüküm allahın deriz..Zira bizim inandığımız dinde hüküm Allahındır. Davalar,  ülküler,  ideller liderlerin şahsında anılır..Evet mustafa kemal atatürk yalnız değildi. Evet birbirlerinden değerli silah arkadaşları komutanlar vardı..Top yekün ekip olarak mücadele edip zaferi kazandılar..Lideri olarak başta devlet kurmuş son başbuğ Mustafa kemal atatürk ve silah arkadaşlarına minnet rahmet ve saygı ile anıyoruz..Rabbim hepsinden razı olsun mekanları cennet olsun

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"