Advert
HAYAT TELAŞINA KAPILIP UNUTTUĞUMUZ ÖNEMLİ ŞEYLER VAR
HALİL ÇVUŞOĞLU GAZETECİ

HAYAT TELAŞINA KAPILIP UNUTTUĞUMUZ ÖNEMLİ ŞEYLER VAR

Hayatımız öyle hızlı geçiyor ki gerçekten şimşekten daha hızlı ...Hayat bize sadece zorluklar vermiyor. bazen de güzellikler veriyor ama  gözden hep kaçırıyoruz bu güzellikleri. Çoğu zaman geçim telaşımızdan ve yoğun tempodaki işlerimiz yüzünden bu güzel yönlerini göremiyoruz. Ben de bu yazımda bunları unutmamak, farkında olmak için bu önemli şeyleri sıralayacağım.
Hayatımızda sahip olduğumuz en güzel şey ailemizdir. Aile demek her şey demektir aslında. Annemiz, babamız, kardeşimiz, eşimiz, çocuklarımız, torunlarımız bize en yakın kişilerdir. Onlar bizim yaşama sevincimiz ve sebebimiz. Aslında bunu hepimiz iyi biliriz ama kimi zaman geçim derdi yoğun çalışma temposu, kısaca hayat koşuşturmasında onlarla vakit geçirmeyi ihmal ediyoruz. Onlarla geçen vaktin de kıymetini bilemiyor unutuyoruz çoğu zaman. Bu yoğunlukta onlarla daha çok vakit geçirmeliyiz. İletişimizi asla koparmamalıyız. Bakın o zaman daha çok mutlu olduğunuzu hissedeceksiniz.
Hayatın telaşında unuttuğumuz önemli şeylerden biri de anı yaşamak. Geçmişi de, geleceği de unutup anı yaşamak gerekir gerçekten. Sürekli geçmişi düşünüp ve gelecek kaygısı ile yaşamak öyle bir hata ki. Hiçbir şeyi düşünmeden anı yaşamak gerekir. Sevdiklerimize bırakabileceğimiz en değerli şeylerden biri de güzel anılarımızın olacağını asla unutmayın.
Teknoloji devrinde yaşıyoruz hepimiz. Teknoloji güzel bir nimet hayatı kolaylaştırıyor haklısınız. Ya dezavantajlarını hiç düşündünüz mü ?  Teknoloji ile birlikte eskiden yaşanan birçok şeyler yok olmayla karşı karşıya. Yüz yüze iletişimin yerini çoğu zaman telefon ve internet ile haberleşme aldı. Aslında karşılıklı edilen sohbet ve dertleşmek gibisi yok. Bu konuda iletişimizi yüz yüze yapmaya gayret etmeliyiz.
Mutlulukta, mutsuzlukta insanın elinde aslında. Bir çok ufak ayrıntılara takılıp kalıp dert edip kendimizi mutsuz ettiğimizin farkında mısınız ? Mutluluk ne öyle büyük hedefler de ne de ona ulaşmakta.  Mutluluğu büyük şeyler de değil de en ufak şeylerde olduğunu farkına varmalıyız. 
Mutlu olmak birlik ve beraberlikte. . Ayrıca şunu belirtmeliyim ki yazılarımı uzun tutmak istemiyorum. Uzun yazıları okumuyoruz maalesef. Kitap okuma alışkanlığımızı da kazanmalıyız mutlaka.  Mutluluk sevdiklerimize ayırdığımız vakitte deyip satırlarıma bir dilekle sonlandırmak istiyorum. Hepimize mutlu anlar dilerim. Sevdiklerinizle güzel anılar biriktirin. Hoşça kalın, esenlikler dilerim.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
OKULLARI GEREKLİ ÖNLEMLERİ ALARAK AÇIN!
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
İZMİR'DE YILIN İLK FİDANLARI ÜRETİCİYLE BULUŞTU
"