Advert
ALİ EROL DİKER GAZETECİ YAZAR
ALİ EROL DİKER GAZETECİ YAZAR

İNSANLIK VE YARINLARI İÇİN İÇİMİZE KAPANDIK

Bu güne kadar hep insanı, insanlığı, vicdan ve merhamet ile iyiliği yazdım çizdim. Bu yazımda kalbi, yüreği ve gönlü güzel bir insanı ve (Turgutlu) kasabalıyı yazmaya karar verdim. Benim bu güne kadar Din, dil, ırk, renk, kimsenin inanıncı ve yaşam ve kültürüyle işim olmadı bundan sonrada olmayacak. 2018 genel seçimlerde MHP den milletvekili adayı olarak meydanlarda sıkmadık el ve çalmadık kapı bırakmayan kasabalı Celal Özkan'ı kaleme aldım. Çünkü yakınen tanıdığım kalbi, yüreği ve gönlümün güzelliklerini yazacağım. Çocuk yaşta yetim kalmış her taşın altına elini sokmuş tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere gelmiş kasabalı Celal Özkan. Karabağlar da kırk yıldır esnaflık yapan her türlü insanla hergün iç içe olan kasabalının yanında çalışan yirmiye yakın elamanının hem abisi hem babası ve her şeyi olmuş. İşyerini Türk Bayraklarıyla donatan kasabalı Celal Özkan Vatan, Toprak, Bayrak Ve millet aşkıyla çıktığı bu kutsal yolda dün olduğu gibi bu günde Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene diyerek devam ediyor hayatına.

Peki neydi kasabalıyı bu denli bu aşka bağlayan neden. Ben Al kırmızı anlı şanlı bayrağımın altında milliyetçiliğimdem asla bu güne kadar ödün vermedim diyen kasabalı Celal Özkan ben geldiğim yeride durduğum yeride vatanımı, toprağımı ve al kırmızı ay yıldızlı bayrağımı her yerde dalgalandırmaya devam edeceğim diyen kasabalı, garibanla gariban, fakirle fakir, zenginle zengin, işçiyle işçi, bürokratla bürokrat, köylüyle köyle, çocukla çocuk ve insanla insan olarak olarak kalmaya devam eden kasabalının öyle bir kalbi, yüreği ve gönlü varki anlatmaya kelimeler yetmez.

Herkesin derdine çare ve yarasına merhem olmaya çalışan kasabalı Özkan ağlayanla aglar, gülenle güler olmuş. Vicdan ve merhamet duygusu içinde herkese kapısı açık. Kim olursan ol yine gel diyen mevlana gibi, giden gitsin ben dönmem yolumdan diyen hacı Bektaşi Veli gibi sofrası dolup taşıyor kasabalı Celal Özkanın. Karşısında aglayan birini görse neyi var neyi yok hepsini önüne koyar derman ve çare olur kasabalı. Ben bu Dünya'ya Türk oğlu Türk geldim ve milliyetçi olarak devam ediyorum. Vatanı ve Bayrağı sevmek en büyük milliyetçilik diyen kasabalı Celal Özkan kanımın ve hayatımın sonuna kadar bu kutsal yolda yürümeye devam edeceğim dediğinde gözlerinden akan yaşlara şahit oldum kasabalı Celal Özkanın. İnancınız ve yaşam felsefeniz herne olursa Eğer Yolunuz Karabağlar da eski Aydın yoluna düşerse Türk Bayraklarıyla donatılmış mekanına mutlaka uğrayın mekanına ve sofrasına konuk olun. Tatlı dili, güler yüzü ve hoş sohbetine hayran kalacak ve anlı şanlı, ay yıldızlı Türk bayraklarına ve kasabalı Celal Özkana hayran kalacaksınız. İnsan olmak mı güzel, insan kalmak mı insan olarak kalan ve yoluna devam eden kasabalı Türk milliyetçisi MHP li Celal Özkan sana helal olsun demekte bana düştü. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

Gazeteci ve Televizyoncu A. Erol DİKER

 

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA