Giriş Tarihi : 14-01-2023 00:10

MUTLULUĞUN FORMÜLÜ

Yaşadığımız dünyada duyarlılık gösterdiğimiz her şey bizim belkide daha güzel bir dünyanın kapısını acmamiz için bir tepkidir.

Hatırladığımız özel günler bizim biz olmamizin sebebi. Doğum günümüz, evlilik yildonumumuz, sevdigimiz kişilerin dogum gunleri...gibi bizim özel olmamızı hissettiren günler diyebiliriz.. Oysa yaşadığımız her gün sabah uyandığımız gözümüzü açtığımız anda özeldir. Her saniye, her nefes alıp verişimiz özeldir attığımız her adım, gördüğümüz herşey, duydugumuz ,yedigimiz seyler kısaca bizi biz yapan herşey özel ve önemlidir.

Bazı sayılar vardır hep önümüze çıkar örneğin kapı numaramız telefon ,arabamızın plakası vs... biraz araştırmadan sonra her insanın bir çekim numarası olabilir.

Bunu şanslı numaramiz olarak adlandırabiliriz şanslı yıl ,uğurlu hafta, gün olabilir istediğimiz şeylerin olduğu ayı, haftayı, günü bulmak yaşadığımız yılları düşünüp bununla ilgili bir anket yapabiliriz bir bakarız her insanin mutlu hisettigi bir ay ,bir gün çıkabilir tabiki ters giden şeyleride aynı ölçüde değerlendirebiliriz ...

(Yani farkındalık)

İnsan kendini analiz etmeli ki mevsimlerin geçişi hava sıcaklığından tutun da hersey yaşam motivasyonunuza etki edebiliyor.

Belkide mutluluğun formülü doğru yerde doğru zaman'da yapılan işlerimizdir...

Vücudumuz bile bazı yiyeceklere istek duyup bazılarına istek duymaz. Bunu sevip sevmemek gibi adlandırıyoruz.

Tabi gitmek istedigimiz mekânlarda bizi orada olma isteğimizi huzur ve mutlulukla çağırıyor..

Hayat'ta istediğimiz yerlerde olma dileğiyle ...

Gazete Manşetleri
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA