Advert
YAŞAR GEDİZ
YAŞAR GEDİZ
Giriş Tarihi : 18-06-2021 09:29

NE ÖZELİ GENEL BU GENEL


Bilen bilir sayın cumhurbaşkanına zamanında muhtar bile olamaz denilmiş, Seçme ve seçilme hakkını Deniz Baykal öncülüğünde sayın cumhurbaşkanının deyimi ile ce ha pe ikram etmişti..Demokrasi adına alkışlanması gereken tarihi bir olaydı..Hepimiz mutlu olmuştuk..Zira herkes gibi sayın cumhurbaşkanı da seçme ve seçilme hakkını kullanmalıydı..
Aynı cumhurbaşkanı seçim meydanlarında sayın Baykala kurulan kaset kumpası ile ilgili, 
Ne özeli genel bu genel diye propaganda yapmıştı..
En yüksek perdeden..Şimdilerde genel konuları vatandaşın bilmesi gereken mevzularda sır tutuyor sayın cumhurbaşkanı,Gerekçe çok açık partsi zarar görmesin diye..Ne güzel demi..? Çiftçiye destek olmak için kurulmuş ziraat bankası, Batık kredileri ile gündemde tık yok..
Bir elin parmağı kadar tv kanalının devri ile ilgili kredinin akıbeti belli değil tık yok..
2023 vizyonunu oluşturacak bakanlar kurulu üyelerinden birisi kendi bakanlığına faiş fiyattan mal sattığı belgeli..Sayın başkanımız sadece görevden aldı.. Kısa günün karı Allah bereket versin..
(Harama bereket okunmaz yazılan mecazi dir. )
Bir diğer  bakan hazinenin parasını milletin parasını faizleri hiç bir ekonomik gerekçe göatermeden düşürerek hazinenin dövizlerini boş beleş sattıktan sonra istegram dan istifa eden bakanının, 
hazinenin dövizlerini kime sattığı  gibi genel bir soru sorulunca  sus pus.. Ama iş Ce ha pe ye saydırmaya gelince oldukça mahir.Türkiye cumhuriyetinin iç işleri bakanı biri eski biri yeni mafya ağzı ile aba altından sopa göstermelerindeki  genel konuda sessiz kalmasının açıklaması varmıdır acaba..?
Kendi iç işleri bakanının ortaya attığı mafya liderinin maaşa bağladığı siyasetçiyi şantaj aracı gibi kimseye söylememesi gibi genel bir konuda sessiz kalması ne ile izah edilebilir..Söylenecek dile getirilecek o kadar çok şey var ki.. Seçim meydanlarında iki kişi arasındaki zina konusunu genelleyen..Üstüne üstülük kendine siyaset hayatı hediye eden kişiye acımayan..
Kendi mahsllesinde olup biten genel konuları elbette genellemeyecektir..Bizimkisi laf ı güzaf..
Boş beleş konuşuyoruz..Hadi klavye başına bu gün cuma.....

NELER SÖYLENDİ?
@
ARŞİV ARAMA