YAŞAR GEDİZ
YAŞAR GEDİZ
Giriş Tarihi : 14-08-2022 17:22

YÖRÜ BİLO HACI HÜSO FİYETİ YİRMİ BİNE ÇIKARTTI,


Bugünün konusu banka promosyonu, Bankalar biri biriyle yarışıyor.

Emekli maaşları revaçta, Zaten kıt kanaat geçinen hatta geçinemeyen emekliler o banka senin bu banka benim promosyon kovalıyor..

Sanki balık avına benzetiyorum, Oltayı attı bankalar emekliler balık oltaya takılanı çekiyorlar..

Bankaların önünde,  içinde yığınlar yaşlı insanlar umut kovalıyor.. Umut fakirin ekmeği.. En çok kâr eden on kuruluşun sekizi banka..

Cümleyi ağır ağır bir daha söyleyelim, En çok kâr eden on kuruluşun sekizi banka.. Tek geçim kaynağı para satmak..

Para ticareti.. Evirip çevirmeden faizle iştigal ediyor.. Aldığı verdiği faiz.. Bunun üzerinde durması gereken diyanetimiz promosyon haram demiş..

Bankanın yaptığı her iş dine uygun emeklinin üç senede bir alacağı promosyon caiz değil he..? Maşallah size,Aferin,Üstüne üstlük bravo..

Kur korumalı diye bi garabete aynı diyanet uygundur fetvası hala tazeliğini korurken,Emekliye promosyonu al ihtiyaç sahibine ver demek hangi kitapta yazıyor gerçekten merak konusu..

Devlet banka eli ile maaş ödüyor efendi..Sende maaşını bankadan alıyorsun,Her üç yılda bir bi banka ile sende promosyon anlaşması imzaliyorsun..Körmüyüz,Ordan bakınca aptal gibi mi görünüyoruz.?Devlet banka eli ile maaş ödüyor başka bi yöntem varda bizmi bilmiyoruz..?Banka maaşını benden al sana ücret ödeyeyim diyor..

Ben maaşımı faize yatırmıyorum ki..!!Faiz istemiyorum ki...!!Derdiniz ne...?Imam ı azam ne güzel demiş bu günler için demiş sanki..Ne mi demiş..?

Anlayan anladı biz dilimizi bozmayalım..Kısaca sevgili kardeşler..Hacı hüso fiyeti artırdı..Millet sıcağın altında para peşinde..Zeyno kime nasip belli değil...Sevgiler saygılar hörmetler efendim...

NELER SÖYLENDİ?
@
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA