SİYASET
Giriş Tarihi : 15-08-2023 12:27   Güncelleme : 15-08-2023 12:36

AK Partili Uşak Belediyesi Onlarca Projeyi Hayata Geçirdi - Yerel Yatırımlar Artıyor

 AK Partili Uşak Belediyesi Onlarca Projeyi Hayata Geçirdi - Yerel Yatırımlar Artıyor

Uşak, AK Parti'nin öncülüğünde gerçekleştirilen projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Uşak Belediyesi'nin AK Parti çatısı altında birçok proje hayata geçirdiğini vurgulayarak, ilin kalkınmasına katkı sağlayan çalışmaları değerlendirdi.

AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Uşak İl Teşkilatı'nı ziyaret etti. Burada yaptığı açıklamada Yılmaz, Uşak Belediyesi'nin AK Parti'nin yönetiminde olduğunu ve bir dizi önemli projeyi hayata geçirdiğini ifade etti.

Yılmaz, "Uşak’ta belediye yönetimi AK Parti’de ve burada Sayın Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından bir dizi çalışma yapılıyor. Çocuk kent, yarı olimpik yüzme havuzları, İsmetpaşa Caddesi’nin düzenlenmesi gibi ve bunun gibi onlarca proje ilimize katma değer kattı. Bu projeler sadece burada yerel yönetimin verdiği mücadele ve öncülükle gerçekleşmiştir. Tabii burada milletvekili, il başkanı ve teşkilat başkanlarımızın ve Ankara’daki bakanlıklarımızın katkıları olmuştur” şeklinde konuştu.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın liderliğindeki projeler, ilin yaşam kalitesini artırmayı hedefliyor. Çocuk kenti, yarı olimpik yüzme havuzları ve İsmetpaşa Caddesi'nin düzenlenmesi gibi projeler, ilçe halkının daha modern ve sağlıklı bir çevrede yaşamasını sağlamayı amaçlıyor. Bu çalışmalar, AK Parti'nin yerel yönetim anlayışının ve ilçe belediyesinin halka dönük hizmet odaklı yaklaşımının bir yansıması olarak öne çıkıyor.

Yusuf Ziya Yılmaz ayrıca, AK Parti'nin kuruluşunun 22. yıldönümünde ve 2001 yılında liderleri Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yola çıktığını hatırlatarak, partinin Türkiye'nin demokrasisi, ekonomisi ve genel olarak kalkınması için büyük adımlar attığını belirtti. Türkiye'nin nüfusunun son yıllarda Yunanistan'ın nüfusu kadar büyüdüğünü ve ülkenin gelişimini kanıtlayan büyük kazanımlar elde edildiğini vurguladı. Yılmaz, ayrıca AK Parti'nin yerel seçim startını 2019 yılında verdiğini ve sürekli olarak ilçe halkının ihtiyaçlarına yönelik çalışmalara odaklandığını dile getirdi. Muhalefetin ise sürekli birbirleriyle uğraşarak ve Türkiye'nin ilerlemesini engellemeye çalışarak boş bir çaba içinde olduğunu ifade etti.

AK Parti'nin Uşak Milletvekilleri İsmail Güneş ve Fahrettin Tuğrul, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti İl Başkanı Himmet Yaşar ve parti yöneticileri de bu önemli değerlendirme toplantısına katıldı. Programın sonunda ise AK Parti heyeti, Uşak Belediyesi'ni ziyaret ederek basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi. Uşak, AK Parti'nin yönlendirdiği projelerle geleceğe umutla bakmaya devam ediyor. İlçe halkı, hayata geçirilen projelerin kente kattığı değeri gözlemleyerek, daha yaşanabilir bir çevrede yaşamaya devam ediyor. 

 

AdminAdmin