SİYASET
Giriş Tarihi : 18-02-2024 23:42

Banaz İYİ Partide Sürpriz Çıkış

Banaz İYİ Partide Sürpriz Çıkış

İYİ Parti Banaz İlçe Başkanı Enver ARAS'ın adaylığına yönelik İYİ Parti Genel Merkeze kadar uzanan şikayetler Enver ARAS'ın aday olmasını engelledi. Bu şikayetlerin kimler tarafından nasıl ve ne şekilde yapıldığı konusu hala gizliliğini korurken Enver ARAS'a yapılan hu haksızlık Banaz gündemine oturmuş durumda. Banaz halkı sandıkta gerçekleşecek adil seçim yerine bel altı girişmleri büyük ölçüde kınamış ve ARASA destek olmuş durumda görünüyor. 
Enver ARAS'la yaptığımız görüşmede ARAS "Bizler demokrasiye inanan, milli iradeye saygı duyan bir partiyiz. Bana haksızlık yapıldı, bana hukuksuzluk yapıldı, Bizleri bu şekilde sindirmeye çalışanlar bilsinler ki daha gür ve güçlü bir şekilde seçimlere girip, Banaz Belediyesinde İYİ Parti bayrağını dalgalandıracağız." dedi. 
Enver ARAS'a belediye başkanı adayınız şimdi kim olacak sorusu yönelttiğimizde ARAS "Partimize çeşitli kesimlerden aday olmak için ciddi talepler var. Bu taleplerin tamamını yönetimimizle değerlendiriyoruz. Ancak kamuoyunda yer aldığı için bu ismi söylemekte sorun görmüyorum. Aday adaylarımızdan bir tanesi de eskiden Banaz Ülkü Ocakları Başkanlığı ve Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı yapmış Makine Mühendisi Ahmet CANPULAT'dır. Ahmet CANPULAT genç, temiz, dürüst, ahlaklı çalışkan ve Banaz halkı tarafından sevilen bir kardeşimizdir. Milliyetçi, muhafazakar, genç kesimler başta olmak üzere her kesimin oyunu alabilecek bir dava arkadaşımızdır."dedi.

AdminAdmin