SPOR
Giriş Tarihi : 21-11-2022 20:07

Başkan Tahir Büyükakın, şampiyon sporcularla buluştu

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli’nde başarıdan başarıya koşan genç yetenekleriyle kahvaltı programında bir araya geldi.

Başkan Tahir Büyükakın, şampiyon sporcularla buluştu

 Kocaeli’nin sporda parlayan bir kent haline geldiğini söyleyen Başkan Tahir Büyükakın, “Genç kardeşlerimiz, elde ettikleri güzel başarılarla hepimizin gurur kaynağı oluyorlar. Kendilerini can-ı gönülden tebrik ediyorum ve onları en güçlü şekilde desteklemeye devam edeceğimizi bir kez daha vurguluyorum.” dedi.

Sporun farklı branşlarında son üç ayda Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye şampiyonalarında derece elde eden, katıldıkları organizasyonlarda kürsüye çıkan sporcuları kutlayan Başkan Büyükakın, başarılarından dolayı sporcuları tebrik etti. Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ile Kağıtspor Kulübü Başkanı Ali Yeşildal da buluşmada hazır bulundu.

Başkan Büyükakın, ulusal ve uluslararası müsabakalarda başarı gösteren sporcularla düzenlenen kahvaltıda sporcuları başarıları dolayısıyla kutladı ve Kocaeli’nin gururu olduklarını söyledi. ‘Başarı emek ister’ sözünü anımsatarak sözlerine başlayan Başkan Büyükakın, hiçbir başarının tesadüf olmadığını ifade ederek, “Türkiye yeni bir yüzyıla giriyor. Sizler elde ettiğiniz başarılar ile gelecek yüzyılın spor alanında kurucuları olacaksınız. Hepiniz kendi branşlarınızda elde ettiğiniz ve edeceğiniz başarılarla gelecek yüz yılın kurucuları ve yol göstericileri olacaksınız. Hamdolsun katıldığımız her organizasyondan da madalyalarla dönüyoruz. Her birinizi ayrı ayrı kutluyorum” dedi.

’Spora ve sporcuya elimizden geldiğince destek olmaya devam edeceğiz’’ diyen Başkan Büyükakın, ”Sizler vazgeçmeyenlersiniz. Kazananlar vazgeçmeyenlerdir, kaybetseniz de vazgeçmiyorsunuz aslında sizi başarılı kılan nokta bu. Vazgeçmediğiniz için kazanma yolunda ilerliyorsunuz. Bu şekilde ilerlemeye devam edin bizler elimizden geldiği kadarıyla sizin vazgeçmemeniz için desteğimizi esirgemeyeceğiz.” şeklinde konuştu.

AdminAdmin