GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-02-2024 16:52

"TGK 27. BAŞKANLAR KURULU TOPLANTISINDA GAZETECİLİK VE MEDYA SEKTÖRÜ GÜNDEMDE: ÇÖZÜM ARAYIŞLARI MASAYA YATIRILDI"

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu'nun (TGK) 27. Başkanlar Kurulu toplantısı, Bilecik Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde geniş bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda, basın sektöründeki sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Kütahya Valisi Musa Işın, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, İletişim ve Medya Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Yağcı ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı'nın katıldığı toplantıda, medya sektöründeki gelişmeler ve gazetecilikle ilgili konular ele alındı.

Bilecik İletişim ve Medya Derneği Başkanı Mehmet Ergün, toplantının açılış konuşmasında, "Bugün kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bilecik’imizde sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyduğum TGK ailesinin değerli üyeleri hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Sizleri Bilecik’te ağırlamanın memnuniyetini yaşıyoruz" dedi.

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Cavit Erkılınç, "Basanla basmayanın, satanla satmayanın, personel çalıştıranla çalıştırmayanı, maaş ödeyenle, ödemeyen, okunanla okunmayanı habercilik yapanla yapmayanı Allah’ın izniyle ayıracağız birbirinden" ifadelerini kullandı ve medya sektöründeki sorunlara çözüm önerileri sundu.

İletişim ve Medya Başkanlığı Dezenformasyonla Mücadele Merkezi Koordinatörü İdris Kardaş ise, "Bu mücadeleyi yapmamız için yerelden kaynaktan beslenen bilgiye, doğru bilgiye çok ihtiyacımız var. Bu bağlamda da sizlerin rolü çok değerli" dedi ve sosyal medyanın kontrolsüz bir şekilde ilerlediğine dikkat çekti.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı ise, "Gazetecilik Yasası'na acilen ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi ve Bilecik Medya İletişim Derneği Başkanı Mehmet Ergün'e teşekkür etti.

Toplantıya katılan diğer konuşmacılar arasında Bilecik Valisi Şefik Aygöl, Kütahya Valisi Musa Işın, İller Bankası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Selim Yağcı ve 18. Dönem Milletvekili Tayfur Ün de medya sektörüne dair düşüncelerini paylaştı.*

 

AdminAdmin