GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-05-2024 17:55

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden Örnek Sosyal Sorumluluk Kampanyası”Kalemin Gücüyle Umut Ver: Gazetecilikle Geleceğe Yolculuk”

Uşak Üniversitesi Öğrencilerinden Örnek Sosyal Sorumluluk Kampanyası”Kalemin Gücüyle Umut Ver: Gazetecilikle Geleceğe Yolculuk”

​Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik 4.sınıf öğrencileri olan Zehra Çetin ve Zübeyde Yamanoğlu Uşak Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden hizmet alan çocuklarımıza sosyal sorumluluk kampanyaları kapsamında “Kalemin Gücüyle Umut Ver: Gazetecilikle Geleceğe Yolculuk” diyerek yola çıktılar.

​Bu sosyal sorumluluk kampanyası çerçevesinde seçilen öğrenciler Uşak Üniversitesi İletişim Fakültesi Haber Atölyesinde gazetecilik mesleğini tanıdılar. Tanıtımlar içerisinde “Gazetecilik mesleği nedir? , Bu meslek sahipleri neler yaparlar ? , Haber nasıl çekilir ve yazılır ?” gibi konuları ele alarak öğrencilere sunum hazırlandı aynı zamanda onlara kendi haberlerini çekme fırsatı verildi. Hem öğrenciler meslek tercihlerinde bilgilendi hem de üniversite hayatı akademik dönemler ve kampüs hakkında da bilgi aldılar.

​Aldıkları eğitim sırasında aynı zamanda İletişim Fakültesi’nin Gazetecilik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Yavuz DEMİR ile hem dersine girip tanıştılar hem de Demir ile röportaj yaptılar. Eğitim içerisinde son olarak da kurgu ve montaj eğitimi ile etkinliğin sonuna vardılar.

AdminAdmin