GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2024 14:18

Vali Ergün, “Okumak Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya” Kampanyasını Başlattı

Vali Ergün, “Okumak Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya” Kampanyasını Başlattı

İl genelinde kitap okuma alışkanlığını teşvik etmek, okuma kültürünü geliştirmek, toplumda farkındalık oluşturmak ve özellikle öğrencileri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak amacıyla Vali Dr. Turan Ergün öncülüğünde “Okumak Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya” adıyla kitap okuma kampanyası başlatıldı.

Şehit Mehmet Çetin İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen etiklikle “Okumak Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya” kampanyasını başlatan Vali Ergün, ‘Uşak’ta kitap da okunur, halı da dokunur.’ diyerek, tüm öğrenci ve velilerimizi kampanyaya coşkuyla katılmaya davet etti.
Bir milletin geleceğini iyi eğitim almış, dünyayı takip edebilen gençlerin belirleyeceğini ifade eden Vali Ergün, “İyi bir eğitimin temel şartı yaygın bir okuma alışkanlığına bağlıdır. Biz de ilkler şehri güzel Uşak’ımızda Okumak, Macera, Her Sayfa Yeni Bir Dünya diyerek okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak için öğrencilerimizle birlikte ‘Kitap Okuma Kampanyası’nı başlatıyoruz. Bu kampanya ile okullarımızda ilk dersin 20 dakikasını kitap okuma zamanı olarak belirledik. Aynı zamanda velilerimizin de desteğine güvenerek her akşam 20.00-20.30 arasını “Aile Okuma Saati” olarak ilan ediyoruz. Tüm öğrencilerimizden ve velilerimizden kampanyamıza etkin bir katılım bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Etkinliğin ardından sınıfları gezen Vali Ergün öğrencilerle sohbet ederek derslerinde başarılar diledi.

Daha sonra okul öğretmenleri ile bir araya gelen Vali Ergün, eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında değerlendirmede bulunarak, öğretmenlerimize çalışmalarında kolaylıklar diledi.
Ziyareti sırasında Vali Dr. Turan Ergün’e, İl Milli Eğitim Müdürü Halil Yücel eşlik etti.

 

AdminAdmin