GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-08-2023 15:08

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıldönümü Düzenlenen Törenle Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. Yıldönümü  Düzenlenen Törenle Kutlandı

Türkiye, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıldönümünü coşku ve gurur içinde kutladı. Kutlama programı, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gerçekleştirilen çelenk sunma töreni ile başladı.

Vali Dr. Turan Ergün ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Atatürk Anıtı'nın bulunduğu meydana çelenk sunarak, Türkiye'nin kahraman şehitlerini anma ve bağımsızlık mücadelesini hatırlama anlamına gelen saygı duruşunda bulundu. İstiklal Marşı'nın duygu yüklü dizeleriyle birlikte 30 Ağustos coşkusu meydana yansıdı.

Çelenk sunma programının sona ermesiyle Vali Dr. Turan Ergün ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın, protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından tebriklerle karşılandı. Valilik protokol girişinin olduğu alanda gerçekleşen tebrikler, birlik ve beraberlik duygularının önemli bir ifadesi olarak göze çarptı.

Tebriklerin ardından 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gerçekleştirilen kutlama programı başladı. Vali Dr. Turan Ergün ve Belediye Başkanı Mehmet Çakın, protokol üyeleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek bayramlarını kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kutlama mesajı okundu.

Tören, Jandarma Yüzbaşı Eren Erdem'in günün anlam ve önemine binaen yaptığı etkileyici konuşma ile devam etti. Öğrencilerin özgün şiirlerini okuması, vatan ve bayrak sevgisinin ne denli önemli olduğunu bir kez daha vurguladı. Ayrıca halk oyunları gösterisi, milli birlik ve beraberlik ruhunu coşkuyla yansıttı.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıldönümü kutlama programı, tüm katılımcıların vatan sevgisi ve bağımsızlık mücadelesine olan inancını bir kez daha güçlü bir şekilde ifade etmesiyle son buldu.

Bu haber metni, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıldönümü kutlamalarını ve 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda düzenlenen töreni anlatmaktadır.

AdminAdmin