SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2024 10:56   Güncelleme : 08-03-2024 11:02

"AK Parti Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Kadın Hakları ve Eşitlik İçin Mücadele Ediyor"

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar SKM, İl Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı ve diğer parti üyeleri katıldı. AK Parti Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı tarafından yapılan açıklamada, bugünün tüm kadınların emeği ve alın teriyle üretim yaptığı önemli bir gün olduğu vurgulandı.

AK Parti'nin, kadınların bilimden sanata, spordan siyasete, eğitimden kültüre kadar her alanda karar alma mekanizmalarına katılımını destekleyen düzenlemeler yaptığı belirtildi. 2004 yılında Anayasa'ya "Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir" hükmünün eklenmesi, 2010 yılında yapılan düzenleme ile fırsat eşitliğinin güçlendirilmesi ve 2013 yılında kamusal alanda kılık kıyafet özgürlüğünün getirilmesi gibi önemli adımların atıldığı ifade edildi.

Ayrıca, AK Parti hükümetleri döneminde kadınların iş hayatına katılımını teşvik eden hibe ve teşviklerin artırıldığı ve kadın girişimcilerin ekonomik anlamda güçlendirildiği belirtildi. Parlamentoda kadın temsil oranının artırılması ve kadına yönelik şiddetle mücadelede yapılan düzenlemelerin de önemli kazanımlar olduğu vurgulandı.

AK Parti'nin Türkiye'nin en büyük kadın teşkilatına sahip parti olduğu ve kadın hakları ve aile bütünlüğünün korunması konusunda kararlı bir duruş sergilediği ifade edildi. Açıklamanın sonunda, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlayan AK Parti Uşak İl Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı, daha güçlü, eşit ve adil bir toplum için kadın erkek işbirliğine vurgu yaparak mücadeleye devam edeceklerini belirtti.

AdminAdmin