SİYASET
Giriş Tarihi : 29-08-2023 17:42   Güncelleme : 29-08-2023 18:46

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Murat Dağı İçin Çağrıda Bulundu

CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Murat Dağı İçin Çağrıda Bulundu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Ali Karaoba, Murat Dağı'nın korunması amacıyla yapılan çabalara destek verdi. Murat Dağı'nın Ege Bölgesi'nin en büyük su kaynağı olduğunu belirten Karaoba, altın çıkarmanın bu su kaynağını riske atabileceğine dikkat çekti. Karaoba, "Su hayattır" vurgusu yaparak, doğanın, yeşilin ve suyun korunmasının önemine vurgu yaptı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından gündeme getirilen ÇED raporunun yeniden gözden geçirilmesinin gerekliliğini vurgulayan Karaoba, hükümetin parsel parsel ülkeyi satma eğilimine karşı çıktı. Su kaynaklarının korunması gerektiğini belirten Karaoba, çevresel duyarlılığın siyasi aidiyetlerden önce gelmesi gerektiğini savundu.

Karaoba, Murat Dağı'nın korunması için sivil toplum kuruluşları ve platformlara destek vererek, ÇED raporunun onaylanması halinde mahkemeye başvuracaklarını açıkladı. Karaoba, vatandaşları da duyarlı olmaya ve su kaynaklarının korunmasına destek olmaya çağırdı.

Ayrıca, Karaoba, yaklaşan yerel seçimler ve CHP'nin stratejileri hakkında da konuştu. İttifakların olasılığına değinen Karaoba, Uşak'ta ittifak yapılma ihtimalinin olduğunu belirtti ve CHP olarak en iyi adayla seçimlere hazırlanacaklarını dile getirdi.

 

AdminAdmin