SİYASET
Giriş Tarihi : 22-03-2024 18:25   Güncelleme : 23-03-2024 08:02

İŞ İNSANI NACİ YILDIRIM, İYİ PARTİ'DEN CHP'YE GEÇİŞ YAPTI

İŞ İNSANI NACİ YILDIRIM, İYİ PARTİ'DEN CHP'YE GEÇİŞ YAPTI

İYİ Parti’den CHP’ye Geçişler Devam Ediyor

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanlığı’nda gerçekleşen rozet takma töreninde; İYİ Parti Uşak eski İl Başkanı, İYİ Parti Uşak eski kadın kolları başkanı, mevcut İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Adayının da aralarında bulunduğu yaklaşık 50 kişi Cumhuriyet Halk Partisine geçiş yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Sevinç Yazgan, İlçe Başkanı Uğur Dümen ve Belediye Başkanı Adayı Özkan Yalım; İYİ Parti’ den ve diğer partilerden geçiş yapan isimlere rozetlerini taktı.

Sevinç Yazgan yaptığı açıklamada: “Yoğun bir seçim çalışması süreci içindeyiz, her şey Türkiye için Her şey Uşak için, zaferle sonuçlanan bir hedefe doğru ilerliyoruz. Uşak daha iyi hizmet alsın, daha güzel yönetilsin, Uşak’ı bütün Türkiye olumlu ve güzel anlamda tanısın istiyoruz. Bütün çabamız bu yönde. Bugün çok değerli yeni üye arkadaşlarımızın rozetini takacağız, kendilerine şimdiden hoş geldiniz diyorum. Tek bir amacımız var, ülkemiz daha iyi olsun, Uşak’ımız daha iyi yerlere gelsin. Uşak’taki insanlar daha iyi yaşamayı hak ediyorlar, hepinizin yolu açık olsun, gazamız mübarek olsun.” İfadelerini kullandı.

YILDIRIM: UŞAK’IN BUNLARDAN KURTULMASI LAZIM

Rozet takma töreninde hazır bulunan ve İYİ Parti’den geçiş yapan Uşak eski İl Başkanı Naci Yıldırım;

“Anavatan Partisi İl Başkanı iken doğalgazın Uşak’a gelmesinden tutun da OSB’nin daha verimli çalışmasını sağlamak amacıyla birçok hizmette bulundum. İyi Parti İl Başkanlığı dönemimde ise Uşak’ın altında bulunan sıcak su kaynağının ne kadar büyük bir rezerv olduğunu araştırdım ve tüm verilerin Uşak’ ta bir termal turizm kenti yapılabileceğini işaret ediyordu. Önemli olan insanlara iş, aş vermektir. Uşak’a sahip çıkmamız lazım çünkü Uşak bizim. CHP ye geçiş yapmaktan mutluluk duyuyorum, tüm gücümüzle çalışıp bu seçimi kazanacağız.” dedi.

SARI; İYİ PARTİDE SİYASETİN BÜTÜN ÇİRKİN OYUNLARINI GÖRDÜM

İYİ Parti Uşak eski İl Başkan Yardımcısı Kudret Sarı yaptığı açıklamada: “Çeyrek asırdan fazla Uşak’a bir mühendis olarak hizmet üretmekteyim. Ülkücü bir geleneğe sahibim, idealist olmam sebebiyle olaylara ön yargısız bakabiliyorum, ülkemdeki haksızlığı, mağduriyeti gördükçe vicdanım kenarda beklemeye el vermedi, çareyi siyasete katılmakta buldum, ülkücüyüm ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet değerlerine ve ilkelerine sıkı sıkıya bağlıyım.

İyi Parti’de siyasetin bütün çirkin oyunlarını gördüm, istifa ederek köşeme çekildim, buraya bir makam, mevki, çıkar beklentisiyle gelmedim. Sayın Özkan Yalım’ın ve CHP teşkilatının samimiyetine inanarak katılım sağladım. Sayın Özkan Yalım’ın ayrımcılık yapmayan, ön yargısız duruşu, neyi nasıl yapacağına dair bilinci, vizyonu ve özgüveni Uşak şehrine değer katacağına inancımı kuvvetlendirdi.

CHP teşkilatının İl Genel Meclisi Üyeliği ve Belediye Meclisi Adaylığı sıralamasında liyakate önem verdiğini ve donanımlı kadroları seçmenin karşısına çıkardığını gördüm. Sayın Özkan Yalım’ın bu mücadelesine bütün çevrem de destek veriyor.” ifadelerini kullandı.

MEVCUT İYİ PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYESİ ADAYI DA CHP SAFLARINA GEÇTİ!

İyi Parti’nin şu anki Meclis Üyesi Adayı Engin Savaş ve eşi Bahar Savaş’a da rozetini CHP Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen takdim etti.

ÜNLÜ İMAM-HATİP CHP YE GEÇTİ

Emekli İmam Kadir Tosbıyık konuşmasında; “Uşak merkez Karma OSB’nin emekli İmamhatibiyim, Cumhuriyet’ izin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’ ye katılmaktan gurur duyuyorum. 31 Marttaki seçimlerde; başta Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzeri Türkiye’nin tüm illerine ve Uşak’ın yiğit evladı Özkan Başkanımın da bu seçimi başarılı geçirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.” İfadelerini kullandı.

 

AÇIKGÖZ; UŞAK KAZANSIN!

İYİ parti eski Kadın Politikaları Başkanı İlknur Açıkgöz; “2019 da  İyi Parti Kadın Kolları Başkanıydım, artık CHP’liyim. Yeni ailemiz, yeni yuvamız hepimize hayırlı olsun, Özkan Başkanımın yanındayım, biz güçlü bir aileyiz. Uşak kazansın inşallah.” dedi.

AK PARTİ MAHALLE SORUMLUSU DA CHP’YE KATILDI

Ayrıca;14 yıl boyunca AK Parti Dikilitaş mahallesi sorumlusu olan Gülnaz Öztok, İYİ Parti’nin mevcut yöneticilerinden Handan Bilge ile birlikte,Hazime Deniz,Ahmet Yozgat, Nesrin Özdemir, Hüseyin Özdemir, Ahmet İhsan Dolgun, Şaban Türk, Alaattin Bakır, Alper Bakır ve Hakan Uludağ gibi değerli isimler de CHP’ye katılan isimler arasında yer aldı.

AdminAdmin