SİYASET
Giriş Tarihi : 05-09-2023 18:48   Güncelleme : 06-09-2023 11:21

İYİ PARTİ UŞAK İL BAŞKANI AYŞEGÜL OBALI'NIN ESNAF ZİYARETİ

​​​​​​​Uşak'ta son dönemde yaşanan sel felaketi ve altyapı sorunlarına dikkat çekmek amacıyla İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı ve beraberindeki belediye meclis üyeleri, bölgedeki esnafları ziyaret etti. Esnafın sorunlarını dinleyen Obalı ve beraberindekiler, bu sorunları belediye meclis toplantısında gündeme getireceklerini açıkladılar.

İYİ PARTİ UŞAK İL BAŞKANI AYŞEGÜL OBALI'NIN ESNAF ZİYARETİ

 

Cumartesi günü meydana gelen yağışların, Uşak'ta ciddi mağduriyetlere yol açtığına dikkat çeken İYİ Parti İl Başkanı Ayşegül Obalı, "Uşak gerek konutlarda gerekse iş yerlerinde büyük bir mağduriyet yaşadı. Dün de aynı şekilde bir mağduriyet yaşandı. Bu çok yağmur yağmamasına rağmen altyapının sağlam olmamasından kaynaklanıyor gibi görünüyor. Belediyeciliğin öncelikli ve vurgulanması gereken konularından biri altyapıdır. Altyapı sorunları çözülmeden yapılan festivaller ve etkinlikler, vatandaşların eğlenmesine katkı sağlayabilir, ancak esnaflarımız bu kadar mağdurken ve ekonomik krizle mücadele ederken, bu sorunlar öncelikli olarak ele alınmalıdır" dedi.

Ayrıca sel su baskınlarının da ayrı bir mağduriyet yarattığını vurgulayan Obalı, "Esnafımızın dertlerini dinlemek ve belediye meclisine taşımak amacıyla buradayız. Ancak gözlemlediğimize göre, geçtiğimiz haftadan bu yana hiçbir belediye yetkilisi esnafımızı ziyaret etmemiş, dertlerini dinlememiş ve zarar tespiti çalışması yapılmamış. Maddi ve manevi zarar gören esnaf, belediyenin bu tutumundan şikayetçi. Biz İYİ Parti olarak bu ziyaretimizin siyasetten uzak olduğunu belirtmek isteriz. Uşak birbirine kenetlenmiş bir küçük şehir, ve bu zor dönemde birbirimize destek olmalıyız. Ancak aynı zamanda işimiz siyaset. İYİ Parti olarak, yerel seçimlerde liyakat ve teknik kadrolarla Uşak halkının karşısına çıkacağız. Ahbap-çavuş ilişkilerine son vereceğiz ve gerçek bir belediyecilik örneği sergileyeceğiz" şeklinde konuştu.

İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı ve ekibi, esnaf ziyaretlerine devam ederken, Uşak halkına daha iyi bir belediyeciliği sunma sözü verdi.

 

 

AdminAdmin