GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-04-2023 14:20   Güncelleme : 26-04-2023 14:20

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kitap kafelerin sayısını 10’a çıkaracak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kitap Kafelerin sayısını 4’den 10’a çıkaracak. Cumhuriyet’in 100.yılında gençlerden gelen talepler doğrultusunda Kitap Kafelerin sayısını artırmak istediklerini ifade eden İZELMAN A.Ş Genel Müdürü Burak Alp Ersen, “Eylül ayına kadar Kitap Kafelerimizin sayısını 10’a çıkarıyoruz. Böylelikle gençlerin kitapla bağının kopmamasını sağlayacağız” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Kitap kafelerin sayısını 10’a çıkaracak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bilim, kültür ve sanata dair etkinlikleri buluşturduğu Kitap Kafeler gençlerin uğrak noktası oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi, APİKAM, Mustafa Necati Bey Kültür Merkezi, Konak Metro İstasyonu ve Seferihisar Hıdırlık Mahallesi’nde açılan Kitap Kafelere yenisini ekleme kararı aldı. Cumhuriyet’in 100. yılında Kitap Kafelerin sayısını 10’a çıkaracaklarını ifade eden İZELMAN A.Ş Genel Müdürü Burak Alp Ersen, “6 ay önce kitap kafelerimizi açmaya başladık. Gençlerimize ve öğrencilerimize hem ders çalışabilecekleri hem de sosyalleşebilecekleri bir ortam sağladık. Gençler tarafından da Kitap Kafeler çok sevildi. Haftanın her günü gençler bu mekanları tercih ediyor. Biz de bu duruma kayıtsız kalmadık ve kitap kafelerin sayısını 10’a çıkarmaya karar verdik” dedi.

Eylül’e kadar Kitap Kafe sayısı 10’a çıkacak
Kitap Kafelerde İzmir ile ilgili pek çok yayın olduğunu da hatırlatan Ersen, “Modern pek çok kafenin açıldığı bu dönemde gençlerin kitapla bağının kopmamasını sağlayacağız. Kitabın gündemde olması çok kıymetli bir şey. Kitap Kafe bu açıdan çok önemli bir iş. Eylül ayına kadar yeni Kitap Kafeleri açarak bize düşen görevi en iyi şekilde yapacağız. Yeni Kitap Kafelerin açılacağı ilçelerimiz arasında Buca, Bornova ve Çiğli var” dedi.

 

AdminAdmin