GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-01-2023 19:43

İZMİR'DE BİR KASABALI GÜLER OTO CELAL ÖZKAN. 

Yine yolum düştü eli sıkılası ve öpülesi bu güzel adama. Bu güne kadar hep insanı, insanlığı, vicdan ve merhamet ile iyiliği yazdım çizdim.  Bu yazımda kalbi, yüreği ve gönlü güzel bir insanı ve (Turgutlu) lu kasabalı Celal ÖZKAN'I yazmaya karar verdim. 

İZMİR'DE BİR KASABALI GÜLER OTO CELAL ÖZKAN. 

Benim bu güne kadar Din, dil, ırk, renk, kimsenin inanıncı ve yaşam ve kültürüyle işim olmadı bundan sonrada olmayacak. Kırk altı yıldır çıraklıktan kalfalığıa ve ustalığa uzanan kutsal bir yol ustasından devraldığı mekanı kırk altı yıldır işleterek devam eden gönüllerde taht kurmuş insan odaklı ve merkezli yaşamında prensiplerinden ödün vermeden yoluna devam etmek öyle her babayiğin harcı değil. 

31 Ocak 2023 günü ziyaretine gittiğim kadabalı Celal ÖZKAN Hoş geldin biraz müsade et dostum çünkü personel maaşlarını ödemem gerekiyor dediğinde yutkundum. 

Ülkemizin içinde bulunduğu şartlar belli hayret bu devirde zamanında personel maaşını ödeyen nadir şirketler ve iş insanları var tabiki tuhaf olan benim bu güzelliğe tanık olmam beni bir hayli mutlu etti ve sevindirdi. 

Çünkü yakınen tanıdığım kalbi, yüreği ve gönlünün güzelliklerini iş ortamına ve tüm personeline yansıtmış. 

Her sabah saat 06 da işinin başında olan kasabalı Celal ÖZKAN Çocuk yaşta yetim kalmış her taşın altına elini sokmuş tırnaklarıyla kazıyarak bu günlere gelmiş İşinden ve insanlığından asla ödün vermeyerek ilkemiz tatlı dil ve güleryüz diyerek Karabağlar da kırk altı  yıldır esnaflık yapan her türlü insanla hergün iç içe olan kasabalının yanında çalışan yirmiye yakın elamanının hem abisi hem babası ve her şeyi olmuş. 

İşyerini Türk Bayraklarıyla donatan kasabalı Celal Özkan Vatan, Toprak, Bayrak Ve millet aşkıyla çıktığı bu kutsal yolda dün olduğu gibi bu günde Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene diyerek devam ediyor hayatına. 

Peki neydi kasabalıyı bu denli bu aşka bağlayan neden. Ben Al kırmızı anlı şanlı bayrağımın altında yaşamaktan onur şeref ve gurur duyuyorum, bundanda asla bu güne kadar ödün vermedim diyen kasabalı Celal Özkan ben geldiğim yeride durduğum yeride biliyor, vatanımı, toprağımı, al kırmızı ay yıldızlı bayrağımı her yerde dalgalandırmaya devam edeceğim diyen kasabalı, garibanla gariban, fakirle fakir, zenginle zengin, işçiyle işçi, bürokratla bürokrat, köylüyle köyle, çocukla çocuk ve insanla insan olarak kalmaya devam eden kasabalının öyle bir kalbi, yüreği ve gönlü varki anlatmaya kelimeler yetmez.

 

Herkesin derdine çare ve yarasına merhem olmaya çalışan kasabalı Özkan ağlayanla aglar, gülenle güler olmuş. Vicdan ve merhamet duygusu içinde herkese kapısı açık. Kim olursan ol yine gel diyen mevlana gibi, giden gitsin ben dönmem yolumdan diyen hacı Bektaşi Veli gibi sofrası dolup taşıyor kasabalı Celal Özkan'ın. 

Karşısında aglayan birini görse neyi var neyi yok hepsini önüne koyar derman ve çare olur kasabalı. 

Ben bu Dünya'ya İnsan olarak geldim vijdan ve merhamet duygusu içinde aynı yolda yürümeye devam ediyorum dediğinde yüzü ve gözü gülüyordu. 

Vatanı ve Bayrağı sevmek en büyük milliyetçilik diyen kasabalı Celal Özkan kanımın ve hayatımın sonuna kadar bu kutsal yolda yürümeye devam edeceğim dediğinde gözlerinden akan yaşlara şahit oldum kasabalı Celal Özkan'ın. 

İnancınız ve yaşam felsefeniz herne olursa Eğer Yolunuz Karabağlar da eski Aydın yoluna düşerse Türk Bayraklarıyla donatılmış mekanına mutlaka uğrayın mekanına ve sofrasına konuk olun. 

Tatlı dili, güler yüzü ve hoş sohbetine hayran kalacak ve anlı şanlı, ay yıldızlı Türk bayraklarına ve kasabalı Celal Özkan'a insanlığına işine verdiği titizliğine güler yüzlü ve tatlı dilli elamanlarına hayran kalacaksınız. 

Her marka aracınızı gönül rahatlığı ve güven içinde bırakabilir ve aracınızı güven içinde alabilirsiniz.  

Güler oto ve Kasabalı Celal ÖZKAN ve ekibine helal olsun.

İnsan olmak mı güzel, insan kalmak mı, ben  insan olarak kalan ve yoluna devam eden kasabalı Türk milliyetçisi Güler oto Celal Özkan ve tüm personeline helal olsun demekte bana düştü. 


NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.

AdminAdmin