GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-08-2023 19:32

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBESİ'NDEN BÜYÜK OPERASYON

KAÇAKÇILIK VE ORGANİZE SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBESİ'NDEN BÜYÜK OPERASYON

Uşak il emniyet müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kaçakçılık olaylarını engellemek amacıyla yürüttükleri başarılı bir operasyonda büyük bir miktar ruhsatsız silah ele geçirdi.

Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, istihbarat çalışmalarının ardından harekete geçti ve bir dizi titiz çalışmanın sonucunda kaçak silah ticaretini gerçekleştiren bir şebekenin izini sürdü. Yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda tespit edilen adreste düzenlenen operasyonda, şaşırtıcı bir miktarda silah ele geçirildi.

Operasyon kapsamında toplam 250 adet Glock marka ruhsatsız tabanca ile birlikte 250 adet tabanca şarjörü bulundu. Kaçakçılıkla mücadelede elde edilen bu önemli başarı sonucunda, sokaklara sürülmek istenen yasa dışı silahların önüne geçilmiş oldu.Operasyon sırasında yakalanan 2 şüpheli şahıs, "6136 Sayılı Kanun’a Muhalefet" suçu kapsamında adli makamlara teslim edildi. Şüphelilerin sorgulamaları ve adli işlemleri devam ederken, güvenlik güçlerinin kaçakçılık ve organize suçlarla mücadelesinin kararlı bir şekilde devam edeceği vurgulandı.

Emniyet yetkilileri, operasyonun başarısının toplumun güvenliği ve huzuru adına önemli bir adım olduğunu belirtti. Aynı zamanda, halkın güvenliğini sağlama konusundaki kararlılıklarının süreceği ve benzeri faaliyetlere karşı sıkı bir şekilde mücadele edileceği ifade edildi. Kamuoyuna duyurulan bu başarılı operasyon, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadeledeki kararlılığın bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

 

AdminAdmin