SİYASET
Giriş Tarihi : 08-03-2024 17:41

Mehmet Kahveci'den Kadın Girişimcilere Özel Destek Projesi

Mehmet Kahveci'den Kadın Girişimcilere Özel Destek Projesi

Uşak Belediye Başkan adayı Mehmet Kahveci, 31 Mart yerel seçimleri için hazırladığı seçim manifestosunda kadınların girişimcilik potansiyelini harekete geçirecek önemli bir projeyi duyurdu. Kahveci, "Kadın Girişimciler Projesi" ile evlerinde el yapımı ürünler, dikiş-nakış, ev yapımı yiyecekler gibi birçok alanda üretim yapan ev hanımlarına destek olmayı hedefliyor.

"Uşaklı kadınlarımızın el becerileri, yaratıcılıkları ve üretkenlikleri takdire şayan. Ancak, birçoğu bu yeteneklerini daha geniş kitlelere ulaştırma fırsatına sahip değil. Biz, belediye olarak kadın girişimcilerimize destek olmak, kendi ürünlerini pazarlamak ve ekonomik bağımsızlıklarını kazanmalarına yardımcı olmak amacıyla 'Kadın Girişimciler Projesi'ni başlatıyoruz."

Projenin Detayları:

Eğitim Programları: Uşak Belediyesi, kadın girişimciler için çeşitli el sanatları, pazarlama stratejileri ve işletme yönetimi konularında ücretsiz eğitim programları düzenleyecek.

İmalat Atölyeleri: Proje kapsamında kadın girişimcilerin ürünlerini üretebilecekleri, ekipman ve malzemelerin sağlandığı atölye alanları oluşturulacak.

Pazar Yeri Organizasyonları: Uşak Belediyesi, düzenlenecek etkinliklerle kadın girişimcilerin ürünlerini sergileme ve satma fırsatları yaratacak.

Kredi ve Finansal Destekler: Projeye katılan kadın girişimciler, işlerini büyütmek için uygun şartlarda kredi ve finansal desteklerden faydalanabilecek.

Online Pazar Yeri: Uşak Belediyesi, kadın girişimcilerin ürünlerini daha geniş bir kitleye tanıtabilmeleri için bir online pazar yeri platformu oluşturacak.

Sonuç ve Söz Veri:

Mehmet Kahveci, projenin Uşaklı kadınları ekonomik olarak güçlendirmek adına önemli bir adım olduğunu belirterek, "Ev hanımlarımıza sadece destek değil, aynı zamanda kendi işlerini kurma imkanı sunuyoruz. Kadınlarımıza söz veriyorum, bu proje ile onların el emeği ürünleri daha geniş kitlelere ulaşacak, ekonomik anlamda daha bağımsız olacaklar." dedi. Projenin detaylarıyla ilgili daha fazla bilgi için belediye yetkilileriyle iletişime geçilebileceği belirtildi.

 

 

 

 

 

AdminAdmin