GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2023 09:17   Güncelleme : 03-09-2023 11:50

TBMM BAŞKANI . NUMAN KURTULMUŞ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA KENT MESELELERİNİ GÖRÜŞTÜ

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Mimarlar Odası Uşak Temsilciliği Başkanı Çağlar Samancı ‘nında katıldığı bir grup sivil toplum temsilcisiyle bir araya geldi. Toplantıda kent meseleleri ve çevre konuları masaya yatırıldı.

TBMM BAŞKANI . NUMAN KURTULMUŞ, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIYLA KENT MESELELERİNİ GÖRÜŞTÜ

Çağlar Samancı, Kahramanmaraş merkezli yaşanan deprem sonrasında denetimin önemine dikkat çekerek ruhsat düzenleyen kurumlarda mimar ve mühendis istihdamının artırılmasının önemini vurguladı. Sn. Kurtulmuş, bu konunun ulaştırma bakanına iletilmesi gerektiğini belirtti.

Uşak ili çevre yoluyla ilgili olarak ise Samancı, yolun yüzde 70'inin tamamlandığını ancak kentin içinden geçen yoğun araç trafiğinin çevre ve gürültü kirliliğine yol açtığını dile getirdi. Kurtulmuş, bu konunun çevre şehircilik bakanına iletilmesi gerektiğini ve kentin gelişimine katkı sağlayacak çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Ayrıca, Murat Dağı'ndaki altın madeni açılmasına karşı çıkan sivil toplum kuruluşlarının kararlılıkla mücadele ettiğini belirten Samancı, doğal güzelliği ve bölgenin su kaynağı olmasını koruma taleplerini iletti. Kurtulmuş, bu konunun çevre ve şehircilik bakanına aktarılacağını ve Uşak halkının talepleri doğrultusunda bir düzenleme yapılacağını söyledi.

TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, toplumsal mücadelenin önemine vurgu yaparak, bu konuların takipçisi olacaklarını ve çözüm yolları için çaba sarf edeceklerini ifade etti. Bu önemli toplantının ardından, kent meselelerinin çözümüne yönelik adımların atılması bekleniyor.

AdminAdmin