GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-08-2023 21:02

Tefenni Belediyesi, Uşaklı Sahne Sanatçısı Doğukan Alsay'a 'Fahri Hemşerilik Beratı' Verdi

Tefenni Belediyesi, Uşaklı Sahne Sanatçısı Doğukan Alsay'a 'Fahri Hemşerilik Beratı' Verdi

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, sahne sanatçısı Doğukan Alsay'a 'Fahri Hemşerilik Beratı' verilmesi kararını duyurdu. Tefenni Belediye meclisi tarafından oy birliği ile kabul edilen karar, Alsay'ın 3 yıllık katkıları ve Tefenni'ye olan bağlılığı nedeniyle alındı.

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, Tefenni'nin önemli isimlerinden biri haline gelen sahne sanatçısı Doğukan Alsay'a 'Fahri Hemşerilik Beratı' verilmesi kararını kamuoyuyla paylaştı. Başkan Alagöz, yaptığı açıklamada, "Doğukan Alsaya'nın 3 yıllık katkıları ve Tefenni'ye olan sevgisi, onu bu özel ödülle taçlandırmamıza neden oldu. Belediye meclisimizin oy birliği ile aldığı bu kararla, Alsay'ı Tefenni'nin bir parçası olarak kabul ediyor ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

Fahri Hemşerilik Beratı töreni, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz tarafından gerçekleştirildi. Festivalde konuşma yapan Başkan Alagöz, "Doğukan Alsaya, Tefenni'nin abisi, kardeşi oldu. Belediye meclisimizin aldığı karar doğrultusunda kendisine 'Fahri Hemşerilik Beratı' vermekten gurur duyuyorum. Rabbim uzun ömür verirse, Doğukan kardeşimiz festivallerimizde bizimle olmaya devam edecek. Kendisine teşekkür ediyorum ve gelecekteki buluşmalarımızı dört gözle bekliyorum" şeklinde konuştu.

 

Doğukan Alsay ise Fahri Hemşerilik Beratı ile ilgili duygularını dile getirdi. "81 ilde sahne aldım ancak böylesine anlamlı bir ödüle ilk kez layık görüldüm" diyen Alsay, "Kütüğüm Uşak, ama artık Tefenni'nin fahri hemşerisiyim. Bundan sonra tüm festivallerde Tefenni'yi gurur ve onur içinde temsil edeceğim. Bu gururu bana yaşatan başta belediye başkanımız olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Meclisin oy birliği ile aldığı bu karar beni çok mutlu etti ve artık Tefenni'nin bir parçası olduğumu hissediyorum" şeklinde konuştu.

 

Törende duygu dolu anlar yaşanırken, Doğukan Alsay'a verilen Fahri Hemşerilik Beratı, sahne sanatçısının göğsünde gururla parladı. Alsay'ın Tefenni'ye olan bağlılığı ve katkıları, şehir halkı tarafından takdirle karşılandı. Gelecekteki etkinliklerde Doğukan Alsay'ın Tefenni için çalışmalarına devam etmesi bekleniyor.

 

AdminAdmin