GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2023 11:23   Güncelleme : 12-08-2023 11:32

Telefon Alışverişi İçin Önemli Uyarılar!

Telefon Alışverişi İçin Önemli Uyarılar!

Uzun yıllardır telefon sektöründe güvenilir bir isim olarak bilinen Kemal Baran, vatandaşları telefon alışverişlerinde dikkatli olmaları konusunda uyardı. Telefoncu Kemal olarak tanınan Baran, özellikle tanıdık esnaflardan ziyade vergi levhası olan işletmelerle alışveriş yapmanın önemine dikkat çekti.  Telefon alırken karşılaşılabilecek olumsuz durumları önlemek ve maddi kayıplar yaşamamak için dikkatli olmanın gerekliliğine vurgu yapan Kemal Baran, "Telefon alışverişi artık hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Ancak bu alanda maalesef dolandırıcıların da faaliyet gösterdiğini unutmamak gerekiyor. Satıcıların cazip tekliflerine kapılmadan önce, vergi levhası olan ve sektörde uzun yıllardır faaliyet gösteren güvenilir işletmeleri tercih etmek oldukça önemli." dedi.

Soysal Medya üzerinden yapılan alışverişlerde de aynı özenin gösterilmesi gerektiğini dile getiren Baran, "Sanal alışverişler, fiziki mağaza alışverişleri kadar güvenli olmayabilir. Bu nedenle, online platformlarda alışveriş yaparken satıcının güvenilirliğine dikkat etmek ve özellikle ucuz fiyat tekliflerine kapılmamak gerekiyor. Ön ödeme veya kaparo isteyenlere itibar etmemek, kişisel ve finansal bilgilerinizi paylaşırken temkinli olmak büyük önem taşıyor." şeklinde konuştu.

Kemal Baran, vatandaşları telefon alışverişlerinde daha bilinçli ve güvenilir tercihler yapmaya davet ederken, alışverişlerin ardından gerekli garanti belgelerinin ve faturaların saklanmasının da önemini vurguladı.

 

AdminAdmin