SİYASET
Giriş Tarihi : 20-08-2023 18:15   Güncelleme : 20-08-2023 18:23

UĞUR DÜMEN TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ

UĞUR DÜMEN TEKRAR BAŞKAN SEÇİLDİ

Uşak Cumhuriyet Halk Partisi'nin 38. Olağan Kongresi'nde Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, 313 delegenin oy kullandığı genel kurulda 214 oyla tekrar başkan seçildi. Beyaz listeden olan Uğur Dümen, rakibi Emre Karslı'nın 94 oyunu geride bırakarak galip geldi. Ayrıca 8 oy geçersiz sayıldı.

Genel kurula eski milletvekilleri Ural Köklü, avukat Dilek Akagün, Özkan Yalım, CHP Uşak Milletvekili Ali Karaoba, CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün ve birçok davetli katıldı. Divan başkanlığını üstlenen Ural Köklü, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalar yapıldı.

Uğur Dümen, yaptığı konuşmada şunları ifade etti: "Sayın Divan, Sayın II ve İlçe Başkanlarım, Milletvekilim, önceki dönem milletvekillerim, Kadın ve Gençlik Kolları Başkan ve Yöneticilerim, kıymetli İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyelerim, değerli misafirler ve sevgili basın mensupları, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği Ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkarmayı üstlenen, Cumhuriyet değerlerine gönül veren, Atatürk devrim ve ilkelerini savunmaya kararlı yürekli insanlar ülkenin içinde bulunduğu bu zor koşullarda halkımızın umudu, geleceğinin güvencesi, kurtuluşun ve kuruluşun partisi, Cumhuriyet Halk Partililer 38. Olağan kongremize hoş geldiniz."

Konuşmasında ülkenin ekonomik zorluklarına, eğitim ve sağlık sistemine ilişkin sorunlara, kadın cinayetlerine ve çocuk istismarına dikkat çeken Dümen, aynı zamanda siyasi atmosferdeki kutuplaşmanın altını çizdi. Dümen, yerel seçimlere yaklaşırken özellikle kendi içlerinde barışın sağlanması gerektiğini ve partinin birlik ve beraberliğinin önemini vurguladı. Siyasi aidiyeti paylaşan üyelerin birbirine saygı göstermesi gerektiğini ifade ederek, toplumun da bu örneği alması gerektiğini belirtti. Uğur Dümen'in konuşmasının ardından kongre, bir dizi konuşma ve etkinlikle devam etti. Delegelerin seçim sonuçlarına ilişkin görüşleri ve kongre atmosferi yakından takip edildi.

 

AdminAdmin