GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-08-2023 19:18

Uşak İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali KOLCU, Vali Dr. Turan ERGÜN'ü Makamında Ziyaret Etti

Uşak İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali KOLCU, Vali Dr. Turan ERGÜN'ü Makamında Ziyaret Etti

Uşak İl Emniyet Müdürü olarak atanan Mehmet Ali KOLCU, görevine başlamasının ardından Uşak Valisi Dr. Turan ERGÜN'ü makamında ziyaret etti. İl emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katıldığı karşılama töreni sonrasında gerçekleşen ziyarette, yeni görevine başlayan KOLCU, Vali ERGÜN'e çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Özgeçmişiyle Dikkat Çeken İl Emniyet Müdürü

İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali KOLCU, 1987 yılında Polis Kolejine girdi ve babasının mesleği olan polisliğe ilk adımını attı. 1991 yılında Polis Akademisi'nden mezun olan KOLCU, Komiser Yardımcısı rütbesiyle Ankara ilinde göreve başladı. Kariyeri boyunca Ankara, Adıyaman, Kırıkkale, Tunceli, Bilecik, Balıkesir illerinde ve Emniyet Genel Müdürlüğü'nde çeşitli görevlerde bulunan KOLCU, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkan Yardımcısı, Belge Yönetimi ve Koordinasyon Daire Başkan Yardımcısı, Teftiş Kurulu gibi önemli birimlerde çalıştı. İkiz görevlendirmelerle istihbarat ve terör birimlerinde de görev alan KOLCU, zengin deneyimleriyle öne çıkıyor.

Aile Babası ve Meslek Adamı

Mehmet Ali KOLCU, evli ve iki kız çocuk babası olarak aile hayatını da önemsiyor. Hem mesleğindeki başarıları hem de ailesine verdiği değerle tanınan KOLCU, Uşak İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmesiyle birlikte Uşak'ta güvenliği ve halkın huzurunu sağlama konusundaki kararlılığını ortaya koymaya hazırlanıyor.

 

AdminAdmin