GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-08-2023 21:35

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün: "30 Ağustos Zaferi, Türk Milletinin Bağımsızlık İradesinin Bir İfadesidir"

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün:

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Ergün, mesajında 30 Ağustos'un Türk milletinin bağımsızlık ve direniş ruhunun en güçlü şekilde ifade edildiği bir dönüm noktası olduğunu belirtti.

Aziz milletimizle birlikte 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 101. yıl dönümüne kavuşmanın gururunu, coşkusunu ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Vali Ergün, "Milletimizin bağımsızlığı ve bekası yolunda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde 19 Mayıs 1919'da Samsun'dan başlatılan ulusal bağımsızlık yürüyüşü, 30 Ağustos Zaferi ile taçlandırılmıştır" dedi.

Mesajında Türk milletinin kahramanlığını, inancını, cesaretini ve ferasetini vurgulayan Vali Ergün, "Türk yurdunun namus ve izzetini hiçbir işgalci çizmeye çiğnetmeyen necip milletimiz, aynı inanç ve kararlılıkla, vatanına sahip çıkma şuurunu yeni nesillere emanet ede ede taşımaya devam edecektir" şeklinde konuştu.

30 Ağustos'un Türk tarihinin en büyük zaferlerinden biri olduğunu vurgulayan Vali Ergün, "30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi'ni kazanarak bütün dünyaya Milletimizin bağımsızlığını, yurdumuzun bekasını tasdik ettiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize sonsuz minnet ve şükran duygularımla Yüce Türk Milletinin ve Kıymetli Hemşehrilerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Vali Dr. Turan Ergün, mesajını şu şekilde tamamladı: "Bugün 30 Ağustos anlayışının mirasına sahip olan bizler, bir asır önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının yürüdüğü bağımsızlık yolunda yürüme kararlılığındayız."

AdminAdmin