SİYASET
Giriş Tarihi : 23-08-2023 17:26

Banaz İlçe Başkanlığına Erdoğan Atasoy Seçildi - Mazbatasını Aldı

Banaz İlçe Başkanlığına Erdoğan Atasoy Seçildi - Mazbatasını Aldı

Banaz ilçesinde Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) yeni ilçe başkanı belli oldu. Bugün Banaz İlçe Seçim Kurulu'ndan mazbatasını alarak resmen başkanlığını tescilleyen Erdoğan Atasoy, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen olağan genel kurulda delegelerin büyük çoğunluğunun oyunu alarak başkan seçilmişti.

Olağan genel kurul, geçtiğimiz hafta sonu ilçe parti binasında yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda, partinin geleceğine yön verecek olan ilçe başkanı seçimi yapıldı. Delegelerin katılımıyla gerçekleşen genel kurulda, Erdoğan Atasoy'un başkanlığındaki liste delegelerden büyük destek gördü.

Yapılan oylama sonucunda Erdoğan Atasoy, delegelerin çoğunluğunun oyunu alarak Banaz CHP İlçe Başkanlığı'na seçildi. Genel kurul sonrası yapılan açıklamada, Atasoy'un parti içinde birlik ve beraberliği sağlama, ilçe teşkilatını güçlendirme ve Banaz halkının sorunlarına çözüm üretme vizyonuyla göreve geldiği vurgulandı.

Bugün Banaz İlçe Seçim Kurulu'na giderek mazbatasını alan Erdoğan Atasoy, resmen başkanlık görevine başladı. Yeni görevinin hayırlı olması temennileriyle açıklama yapan Atasoy, partisinin ilçedeki faaliyetlerini daha da artırarak halkın sorunlarına duyarlılıkla yaklaşacaklarını belirtti.

Erdoğan Atasoy'un ilçe başkanlığı görevine başlamasıyla birlikte Banaz CHP ilçe teşkilatı, yeni dönemde yapacağı çalışmalarla ilçe halkının güvenini kazanmayı ve parti içindeki dayanışmayı daha da pekiştirmeyi hedefliyor.

AdminAdmin