SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2023 11:51

CHP Banaz İlçe Başkanı Erdoğan Atasoy, Partisinin 100. Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladı

CHP Banaz İlçe Başkanı Erdoğan Atasoy, Partisinin 100. Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), kuruluşunun 100. yılını coşkuyla kutlamaya devam ediyor. Kutlamaların bir parçası olarak Banaz İlçe Başkanı Erdoğan Atasoy, Atatürk Kültür Parkı'nda gerçekleşen bir etkinlikte duygu dolu bir basın açıklaması yaptı.

Atatürk Kültür Parkı'nda düzenlenen etkinlikte, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, CHP Banaz İlçe Başkanı Erdoğan Atasoy ve partililer, Cumhuriyet Bayramı çelengini parkın sembolik alanına bıraktılar. Ardından, Başkan Atasoy, CHP'nin 100. yıl dönümü münasebetiyle önemli bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Atasoy, açıklamasında şunları söyledi: "Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz."

Açıklamaya CHP üyelerinin yanı sıra birçok vatandaş da katılım gösterdi. Başkan Atasoy'un konuşmasının devamında, CHP'nin tarih boyunca ülkede gerçekleştirdiği reformları ve demokratik değerlere olan bağlılığını vurguladı.

Başkan Atasoy, şunları ekledi: "Cumhuriyet Halk Partisi, 100 yıllık geleneği, siyasi birikimi ve tecrübesiyle çağdaş Türkiye'nin en önemli siyasi miraslarından biridir. Bu miras sadece bize değil; Büyük Atatürk tarafından milletimizin her bir ferdine emanet edilmiştir. Biz, Cumhuriyet Halk Partililer olarak, bu kutsal mirasın omuzlarımıza yüklediği sorumluluğun farkındayız."

Başkan Atasoy, ayrıca CHP'nin Cumhuriyetin temel kazanımlarını koruma ve gelecek nesillere aktarma konusundaki kararlılığını vurguladı ve partisinin Türkiye'yi aydınlık bir geleceğe taşıma taahhüdünü yineledi.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. yıl dönümü etkinlikleri, partinin köklü geçmişine ve Türkiye'nin demokratik değerlerine olan bağlılığını bir kez daha gösterirken, ülkenin geleceğine ışık tutmaya devam ediyor.

AdminAdmin