SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2023 11:17   Güncelleme : 09-09-2023 11:25

CHP Uşak İl Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladı

CHP Uşak İl Teşkilatı, Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. Kuruluş Yıldönümünü Coşkuyla Kutladı

Uşak il teşkilatı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladı. Törene merkez ilçe başkanı Uğur Dümen, CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu ve parti üyeleri katıldı. Kutlama etkinliği, 15 Temmuz Şehitler Meydanı'nda gerçekleştirildi.

Törenin açılış konuşmasını yapan CHP Uşak İl Sekreteri Kadir Uslu, şunları söyledi: "Değerli Basın Mensupları, Bugün Cumhuriyetimizi kuran, cumhuriyetimiz kadar köklü, Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emaneti Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü kutlamaktan gurur duyuyoruz. Bir milletin esaretten kurtuluşuna ve bir ülkenin baştan aşağı yeniden kuruluşuna öncülük etmiş bir partinin, mirasını bir asra dayamış bu şerefli demokrasi mücadelesinin parçası olmaktan mutluluk duyuyoruz."

Uslu, ayrıca CHP'nin tarihçesine ve Türkiye Cumhuriyeti'ne katkılarına vurgu yaparak, "Cumhuriyet Halk Partisi, Atatürk’ün izinde, topraklarımızın kutsallığına ve milletimizin kayıtsız şartsız egemenliğine dayanan Cumhuriyetin asırlık yolculuğuna eşlik etmiş bir partidir. Öyle ki, dünyada 100. yaşına erişmiş sayılı siyasi partiden birisi olma şerefine de sahiptir" dedi.

Törende konuşan CHP Merkez ilçe  Başkanı Uğur Dümen, "Bugün partimize ve Cumhuriyetimize saldırılar 100 yıl önceki karanlık anlayışla artarak devam etmektedir. Her türlü etik değerden uzak bir şekilde; kurumları, halkı, Anayasayı hiçe sayan bir anlayışın yarattığı bu çok karanlık dönemde dahi bize ışık tutan, önderimiz Atatürk’ün çizdiği yoldur" şeklinde konuştu.

Dümen, CHP'nin temel değerlerine vurgu yaparak, "Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetimizin kazanımlarının hedef alındığı, demokratik değerlerin yok sayıldığı ve temel hakların bile yok sayıldığı, her türlü mücadelenin adıdır. Çiftçisinden öğretmenine, gencinden emeklisine kadar herkesin eşit ve onurlu bir yaşam sürdüğü, hukuk kurallarının herkes için geçerli olduğu, kendine yeten bir Türkiye hedefinden 100 yıldır vazgeçmemiş bir partidir" ifadelerini kullandı.

Törende ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi'nin 100. yıl pastası kesildi ve coşkulu bir atmosferde etkinlik sona erdi.

Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye'nin siyasi tarihinde önemli bir yere sahip olan bir parti olarak, 100. yılını coşku ve umutla kutladı. Parti üyeleri, Türkiye'nin geleceğine katkıda bulunmak için çalışmaya devam edeceklerini vurguladılar.

AdminAdmin