GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2024 07:38

ÇOCUK KENT İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

ÇOCUK KENT İLK MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Ağaçlar toprakla neşe çocuklarla buluştu

Göreve geldikleri günden bu yana şehre 710 bin metrekarenin üzerinde yeni yeşil alan kazandıran Uşak Belediyesi, her mahalleye 100 fidan etkinliği ile de yüzlerce fidanı toprakla buluşturmuştu. Çevreyi koruma ve yeşil alanları çoğaltma konusundaki hassasiyetini bir kez daha gösteren Uşak Belediyesi, kente geniş bir sosyal alan kazandıracak Çocuk Kent’te de çok sayıda ağacı toprakla buluşturdu. Dikilen ağaçlara isimlerini asan vatandaşlar geleceğe birer miras bıraktı.
Kalfa korusunda bulunan ve 123 bin metrekarelik alanı kapsayan Çocuk Kent’te gerçekleşen ağaç dikim programına eşi ve çocuklarıyla katılım sağlayan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın yanı sıra AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, liselerden gelen öğrenciler, gaziler, şehit aileleri ve çocukları katıldı.
        
ŞENLİK TADINDA BİR ETKİNLİK

Oyun alanları, macera parkları, sosyal tesisleri ve bilim merkeziyle 40’a yakın aktivite seçeneğini bünyesinde bulunduran Çocuk Kent’te gerçekleşen ağaç dikim etkinliğinde, adeta şenlik rüzgârları esti. Eğlencenin yanı sıra doğasıyla da dikkat çeken alanda gerçekleşen programa her yaştan vatandaş katılım sağladı. Eğlenceli etkinlikler ve çeşitli ikramlar pazar gününe neşe kattı. Şenliğe katılan vatandaşlar alan içerisinde bulunan; zipline, macera parkı, oyun parkları, seyir kulesi gibi çeşitli donatıları kullanarak keyifli ve eğlenceli vakit geçirdi. Parkı süsleyen masal kahramanlarına büyük ilgi gösteren çocuklar fotoğraf ve videolar çekilerek mutlu anlarını ölümsüzleştirdi.
ÇOCUK KENT’TE GERİ SAYIM BAŞLADI
Yaptığı konuşmada, olumsuz hava şartlarına maruz kalınmazsa 15 gün içerisine Çocuk Kent’in resmi açılışını gerçekleştirmeyi planladıklarını belirten Başkan Çakın, “Bizler bir süredir şehrimizin farklı noktalarında ağaçlandırma çalışmalarını gerçekleştiriyorduk. Bugün buradaysa çalışmalarımızı sürdürerek çok sayıda ağacı toprakla buluşturduk. Bu projeyi hayata geçirmek çok kolay olmadı. 123 bin metrekarelik büyük bir alandan bahsediyoruz. Çocuk Kent Uşak’ın en büyük parklarından birisi olacak ve içerisinde 40’a yakın aktivite imkanının yanı sıra açık oyun alanları, kapalı oyun alanları gibi birçok donatıyı vatandaşlarımıza sunacak. Yine parkımızın içerisinde Bilim Merkezimiz bulunacak, kısa süre içerisinde kayıtların başlayacağı merkez sayesinde çocuklarımızın içerisinden Selçuk Bayraktarlar, Alper Gezeravcılar çıkması konusunda güçlü bir adım atılmış olacak. Aynı zamanda burada çok güzel iki tane Sosyal Tesisimiz var. Şu an Uşak’ta bulunan diğer tesislerimiz çok büyük rağbet görmekte. Özellikle bugünkü gibi güzel havalarda Yeşil Karaağaç Doğal Yaşam Merkezimizde geçtiğimiz hafta açılışını yaptığımız Yeşil Karaağaç Sosyal Tesisimiz vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Bu tarz sosyal donatılar çok önemli. Çünkü hayat sadece işe gitmekten, eve gelmekten ibaret değil. Bizler vatandaşlarımıza, aileleriyle, çocuklarıyla birlikte iş ve okul dışında keyifli vakit geçirebilecekleri alanlar sunmayı önemli bir görev biliyoruz. Sosyal belediyecilik anlamında bunun bir ihtiyaç olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda Uşak’taki yaşam kalitesini daha da yükseltebilmek, şehrimize gelen misafirlerimizi keyifle ağırlayabilecek alanlar yaratmak ve çocuklarımızın yüzlerini gülümsetmek için çalıştık. İnşallah bundan sonra da yapacağımız nice güzel eserle birlikte Uşak’ımızı daha yaşanılabilir bir şehir haline getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çakın, bir kısmı kullanımda olan ancak resmi açılışı yapılmamış bir kısmı ise ilk kez hizmete sunulacak bir çok projede açılışlar yapılacağını ekledi.
UŞAK BELEDİYESİ’NDEN HER GÜN YENİ BİR AÇILIŞ
Açılış programına katılan AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar ise, “Neredeyse her gün Uşak Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’ın şehrimize kazandırdığı projelerin açılışını gerçekleştiriyoruz. Son beş yılda birçok proje hazırlandı ve faaliyete geçirildi. Birçok projeyse başlatıldı ve inşallah önümüzdeki beş yıllık süreç içerisinde tamamlanacak. Burada yaklaşık 123 bin metrekare büyüklüğünde konsept bir alan var. Özenle ve titiz bir çalışmayla yapılacak bir alan. Öyle, bir yıl ya da altı aylık bir süreç içerisinde tamamlanacak bir iş değil. Bunun kanuni zemini, ekonomik boyutu ve teknik çalışmaları gibi çok derin bir işleyişi var.  Bu projeyi yapanlardan Allah razı olsun. Çok büyük bir emek sarf edilmiş. Projemiz bitmek üzere. İnşallah başkanımız ekibiyle birlikte peyzaj çalışmalarını tamamladığında burası çok daha güzel olacaktır ve Uşak’taki cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir.” dedi.
GÜNEŞ, “BU TARZ PROJELERİN HAYATA GEÇİRİLMESİ VİZYON İŞİDİR”
AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise yaptığı konuşmada, “Türkiye’deki illeri gezin, böyle bir projeyi görmek zor. Çocuk Kent Projesi tamamlandığı zaman hem kentimize ayrı bir güzellik katacak hem de şehir dışından gelen ve şehrimizde yaşayan vatandaşlar için yeni bir sosyal aktivite alanı olacak. Ayrıca yine burada birbirinden değerli bilimsel etkinliğin gerçekleşmesi de mümkün olacak. Bu projede desteği bulunan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımıza, Tarım ve Orman Bakanımıza, Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a ve ekibine teşekkürlerimi iletiyorum. Bu tarz projeleri düşünebilmek ve hayata geçirebilmek çok önemli. Bu iş vizyon işi. Başka partilerin başkanlarının vaat ettiği birçok projeyi Çakın Başkanımız hayata geçirmiş. Etüt alanları, gençlik merkezleri, kadınlarla ilgili sosyal tesisler olsun pek çok projeyi zaten bizim başkanımız onlardan önce hayata geçirmiş. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yaparsa AK Parti yapar diye boşuna söylemiyor. Belediye başkanımızın hem dünyayı görmüş olması hem de vizyonunun geniş olması bizim en büyük şansımız. Bu proje bittikten sonra da İnşallah bu gibi pek çok projeyi başkanımız hayata geçirecektir.” diye konuştu.

AdminAdmin