Haber Sitesi
HV
27 OCAK Cuma 14:34
Advert

Denizli’nin en büyük özel kütüphanesi jet kütüphane açıldı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesine bağlı Selçukbey Mahallesi’nde en büyük özel kütüphane törenle açıldı. Bin 200 metre kare kapalı alana sahip kütüphanede bin den fazla kitap bulunuyor. Kütüphaneden aynı anda 350 kişi faydalanabiliyor.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-10-2022 17:16
Denizli’nin en büyük özel kütüphanesi jet kütüphane açıldı

Denizli’nin Merkezefendi İlçesine bağlı Selçukbey Mahallesi’nde kentin en büyük özel kütüphanesi açıldı. Bin 200 metre kare kapalı alana sahip kütüphanede binden fazla roman, hikâye, dünya klasikleri çeşitli yardımcı kitaplar, sınırsız internet, deneme sınavları, kişiye özel masalar, eğitim danışmanlığı, ders çalışma alanları yer alıyor. Limit Eğitim Kurumları bünyesinde kurulan özel kütüphanenin açılışı Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ve konuklar tarafından birlikte yapıldı.

29 Ekim Cumhuriyetimizin 99.yıl dönümünde çifte bayram yaşanarak açılışı yapılan kütüphaneyle ilgili olarak kurum yetkilileri açılış konuşmalarında, ’’Öğrencilerimizin okul dışında ders çalışma, araştırma yapma konusunda ortalama süre istatistiklere göre büyük bir düşüşte. Bu her şeyden önce öğrencilerin motivasyonları ile ilgili bir konu. Biz de bu problemden hareketle bu ihtiyacı karşılamak üzere öğrencilere nezih, güvenli ve sessiz bir ortamda ders çalışma hizmeti sunmaya karar verdik. Siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize kurumumuz bünyesinde alanında uzman eğitimcilerimizle bu ihtiyaca cevap vermek niyetiyle buradayız. Günümüzün emoji kültürü ile iletişim ve etkileşim kuran internetteki bilgileri süzemeyen yeni kuşaklar için çocuklarımıza rekabette avantaj sağlamak için açılan bu güzel kütüphanemizin imkânlarından faydalanmaları için dışarıdan kayıt ile katılım da mümkün.”. Yapılan konuşmaların ardından Denizli’nin en büyük kütüphanesinin açılış kurdelesi kesildi. Törenle açılışı yapılan kütüphaneyi Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu ve davetliler gezdi.

AdminAdmin