EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-03-2023 00:40

DPÜ ile Kütahya Müze Müdürlüğü Arasında Protokol

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ile Kütahya Müze Müdürlüğü arasında sergilenecek eserlere ilişkin protokol düzenlenen törenle imzalandı.

DPÜ ile Kütahya Müze Müdürlüğü Arasında Protokol

DPÜ ile Kütahya Müze Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Rektörlük makamında düzenlenen protokol imza törenine iki kurum adına imazcılar Rektörümüz Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Kütahya Müzesi Müdürü Sevgi Gürdal, ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Muammer Gavas, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Levent Mercin, İl Kültür Turizm Müdürü Zekeriya Ünal ve DPÜ Müze Müdürü Arş. Gör. Dr. F. Çağım Özcan ile davetliler katıldı.

Prof. Dr. Kâzım Uysal ve Sevgi Gürdal’ın imzaladığı protokol ile Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 277. maddesi ile 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu hükümlerine dayanılarak Kütahya Müze Müdürlüğünde kayıtlı eserlerin 3 yıl süre sergilenmek üzere DPÜ Müzesi’ne ödünç verilmesine ilişkin iş ve işlemlerin iş birliği içerisinde yapılması kararlaştırılmış oldu.

DPÜ Güzel Sanatlar Fakültesinden yapılan açıklamaya göre, bu protokolle zengin bir koleksiyona sahip olan kültür ve sanat eserleri DPÜ Müzesi’nde sergilenirken müzenin, kültürel miras açısından halkın eğitildiği ve ilgisini müzelere ve eski eserlere çekerek kültürel mirasın korunması bilincini oluşturması amaçlanıyor. Arkeopark alanının düzenlendiği DPÜ Müzesi’nin eserlerin teşhiri ile birlikte en kısa zamanda açılması planlanıyor.

AdminAdmin