GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-08-2022 22:38

DÜNYA'NIN MERKEZİ ÇORUM

İç Anadoluda yüksel bir trend Çorum İli, Sanayiden Tarıma, Üretimden tüketime her alanda faaliyetler içinde bulunan Çorum İli ve halkı bence çok şanslı. Benim güzel İlimin yönetiminde 7 diplomalı olan sayın Vali Mustafa Çiftçi görev yapmaktadır.

DÜNYA'NIN MERKEZİ ÇORUM

Dedim ya Çorum İli ve halkı bu konuda çok şanalı diye boşuna söylemiyorum. Çalmadık kapı sıkmadık el bırakmayan gönüllerde taht kuran Konya İlinin Çumra ilçesinin karağız delikanlısı Çorumda harikalar yaratmaya devam ediyor. Valilik makamının kapısının het zaman açık olduğunu biliyor Çorum halkı.

Herkesin derdine derman ve çare olmak için gece gündüz dur durak bilmeden önceliğim Vatan, Torak, Bayrak ve milletim diyerek Çorum halkının huzuru ve refahı için çalışan böyle bir vali basıl sevilmez. Bir kalbi kırmak çok kolay ve basittir.

Önemli olan o kalp ve gönülde taht kurmaktır. Gerek Çorum Emniyet müdürü Sayın Mehmet Gülser, gerek Çorum belediye başkanı sayın Halil İbrahim Aşğın, sanayi odası, ticaret odası, Hitit üniversitesi ve Çorum ilinin ilçelerinin kaymakamları ve belediye başkanları ile uyum içinde birlik beraberlik içinde Çorum halkının mutluluğu için çalışan eğitimli kültürlü 7 diplomalı yufka yürekli ve alçak gönüllü böyle bir vali sevilmezmi. Geçtiğimiz gün Çorım merkeze bağlı Karadona köyüne ziyarette bulunan Sayın Vali Mustafa Çiftçi Karadona köyünün sorunlarını yerinde inceleyerek Karadona köy halkının gönlünde taht kurdu. Karadona köyü halkının sıcak ve samimi karşılaması karşısında duygulanan sayın Çiftçi, bende bir köylü çocuğuyum aranızda olmaktan onur şeref ve mutluluk duydum diyerek duygularını dile getirdi. İzmirde yaşayan bir Çorumlu olarak her zaman bende Sayın Vali Mustafa Çiftçi'den Onur, Şeref ve mutluluk duyuyorum. Kim bu Bu Ülke, Vatan, Toprak Ve Bayrak için taş üstüne bir taş koyuyorsa önünde sayğıyla eğiliyorum. İzmir'den Selam olsun 7 diplomalı kalbi, yüreği ve gönlü güzel Çorum Valisi Sayın Mustafa Çiftçi ve Dünya'nın merkezi Çorum halkına.

Çorum halkı olarak biz sizden razıyız. ALLAH'DA sizden razı olsun Kalbi, yüreği ve gönlü güzel İnsan Sayın Mustafa Çiftçi.

 

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

Gazeteci Ali Erol DİKER

AdminAdmin