GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2024 17:15   Güncelleme : 26-06-2024 17:21

KIZILCASÖĞÜT SARIÇAM KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLIYOR

KIZILCASÖĞÜT SARIÇAM KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ BAŞLIYOR

Kızılcasöğüt Belediye Başkanı Refik Tuncay, Haziran ayının son haftasında üç gün boyunca düzenlenecek olan Kızılcasöğüt Sarıçam Kültür ve Sanat Festivali hakkında açıklamalarda bulundu. Başkan Tuncay, göreve geldigünden bu yana yaptığı çalışmaları aktardı ve 28-29-30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek festivale tüm Uşak halkını davet etti.

"Öncelikle hoş geldiniz. Bizim projelerimiz, seçim bildirgemizde olduğunun aynısını uygulayan projelerdir. İnşallah 5 yıl içerisinde bu projeleri tamamlayacağız. İki ana temada projeler oluşturduk. Birinci seçim yılında 5 büyük proje üzerinde duruyoruz. Bu projeler; kapalı pazar yeri, halı saha, toplu konut ve doğalgaz gibi çalışmalardan oluşmaktadır. Bu projeleri peyderpey olgunlaştırmaya çalışıyoruz. Zamanı geldiğinde, seçime bir yıl kala değil, önümüzdeki süreçte bu projelerin tamamlandığını göreceksiniz.

Diğer ana başlık ise, seçim bildirgemde yer alan '60 ay 60 etkinlik' projesidir. Şu ana kadar 3 aylık süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı anlamlı bir şekilde kutladık. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı da çok anlamlı bir kutlama ile gerçekleştirdik. Kasabamızda piyano dinletisi düzenledik, bu dinleti ulusal düzeyde ses getirdi. Ayrıca, kasabamızın genç ressamı Talip Keser öncülüğünde güzel bir sanat sokağı oluşturduk. Bu sokakta harika resimler yer almakta ve biraz sonra sizlere bu sanat sokağını gezdirmek istiyorum.

Üçüncü ayımızda ise, her yıl Haziran ayının son haftasında düzenleyeceğimiz ve kasabamızla özdeşleşecek bir şenlik organize edeceğiz. Bu yıl ilk defa Kültür ve Sanat Festivali olarak adlandırdık. Gelecek yıl ise çevre ve doğa temalı bir şenlik düzenleyeceğiz. Her yıl farklı bir tema ile şenliklerimizi sürdüreceğiz. Ayrıca, her ay kasabamızda tiyatro, konser, söyleşi gibi etkinliklere devam edeceğiz. Kasabayı sanatsız ve etkinliksiz bırakmayacağız."Başkan Tuncay'ın açıklamaları, kasaba halkı tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

AdminAdmin