GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-06-2023 10:17

Motif, bu sene büyük baş kurban bedelini 2 bin TL olarak açıkladı

 Motif, bu sene büyük baş kurban bedelini 2 bin TL olarak açıkladı

Genel merkezi Denizli’de bulunan 20 yıllık tecrübe ile Arakan, Çad ve Kamerun gibi mazlum coğrafyada su kuyusu ve kurban kesim organizasyonları yapan Motif Uluslararası İnsani Yardım Derneği, bu yıl yurt dışı büyük baş kurban hisse bedelini 2 bin TL olarak açıkladı. 

Genel merkezi Denizli’de bulunan Motif Uluslararası İnsani Yardım Derneği, 20 yıllık tecrübesiyle Afrika’da Çad, Kamerun, Arakan gibi mazlum coğrafya da kurban kesimi, su kuyusu, adak, akika yemek ve iftar programları, katarakt ameliyatı, tekerlekli sandalye, Kur’an-ı Kerim, gıda, kıyafet, ekmek, çocuklar için hediye dağıtımı hizmetlerine devam ediyor. Motif Uluslararası İnsani Yardım Derneği Kurucusu ve Başkanı Bilal Aycan, 2023 yılı kurban programını tamamladıklarını bu yıl Afrika’da Çad ve Kamerun’da kurbanların kesileceğini söyledi. Dernek olarak bu yıl büyük başta kurban hisse bedelini 2 bin TL olarak belirlediklerini ifade eden Başkan Bilal Aycan, “20 yıllık tecrübeye sahip gönüllü öğretmenlerimizle dernek çalışmalarımıza devam ediyoruz. Kurban bayramına bir aydan kısa bir süre kalmasından dolayı 2023 Kurban Programı hazırlıklarımızı tamamladık. Afrika'da Çad - Kamerun sınır bölgesinde büyükbaş kurbanlarımızı aldık. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Müslüman nüfusun yoğun olduğu köylerde kurbanlarımızı kesip dağıtacağız inşallah. Sofralarında yılda sadece bir kere et görebilen Afrikalı kardeşlerimize ve çocuklarımıza el uzatabilmek, yanlarında olduğumuzu hissettirebilmek, onları misyonerlerin eline terk etmemek adına “Her Evden Bir Kurban Afrika’ya” diyoruz” dedi


Fotoğraf video gönderiliyor
Derneğe kurban vekaleti verenlerin isimlerinin kesim öncesi tabelalardan okunarak dualarla kurbanların kesildiğini belirten Başkan Aycan, “Kurbanlık fiyatları çok yüksek, bu yıl kurban kesemem diye hiç kimse üzülmesin. Vekalet yolu ile kesecek olduğumuz vacip kurbanlarınızı bayramın ilk günü kesiyor ve afişlerdeki isimleri tek tek okuyup, videolarını çekiyoruz. Bayram bitmeden de videoları cep telefonlarınıza göndermeye gayret ediyoruz. Motif Derneği olarak kurban bayramında büyükbaş kurban hissesi tercih etmenizi öneriyoruz. Hem daha bereketli oluyor, hem de kesimler daha hızlı ilerliyor. Büyükbaş kurbanlarımız yedi hisse olarak kesilmekte olup, afişte yedi bağışçımızın da isimleri yazılı olmaktadır. 2023 Kurban Programı için kayıtlarımıza başladık. Bu sene büyükbaş hisse bedelini 2.000 TL, olarak belirledik. Bayramın ilk gününe kadar kurban kayıtlarımız devam edecektir. Motif Derneği’nin herhangi bir cemaat, siyasi parti vb. bağlantısı bulunmamaktadır. Daha ayrıntılı bilgi için www.motifdernegi.com adresini ziyaret edebilir ve 0 505 948 86 44 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

AdminAdmin