GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2022 20:26

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REKLEKTİF (YANSITICI YELEK) DAĞITIMI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer Alanya İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen Reklektif Yansıtıcı Yelek dağıtımı etkinliğine katıldı

MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİNE REKLEKTİF (YANSITICI YELEK) DAĞITIMI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

Karayolları Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle; Bisiklet, Elektrikli Bisiklet, Elektrikli Scooter, Motorlu Bisiklet ve Motosiklet sürücülerinin gece seyahatlerinde Reklektif Kıyafet (Yelek) giymeleri zorunluluğu getirilmiştir. Bu anlamda farkındalık oluşturmak ve vatandaşları bilinçlendirme kapsamında İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından; Kaymakam Ürkmezer, İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Engin Burak Mindivanlı, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan Patat, Sahil Güvenlik Komutanı Yzb. Çağatay Avcı’nın katılımlarıyla Alanya Mahmutlar mahallesi Barbaros caddesi üzerinde sürücülere reklektif yelek dağıtımı etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlikte Kaymakam Ürkmezer ve katılımcılar tarafından motosiklet sürücülerine reklektif yelekler dağıtılarak bilgilendirmeler yapıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Kaymakam Ürkmezer ‘’ Ağustos ayında iki tekerli araçlar hakkında düzenlemeler yapıldı. Yapılan düzenlemelerle birlikte özellikle gece saatlerinde reklektif yani yansıtıcı olarak sürücüyü belli eden yelekler zorunlu hale geldi. Bu konuyla ilgili tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’mızda da kontrollere başlayacağız. Bugünde burada İlçe Jandarma Komutanlığımız koordinesinde reklektif yansıtıcı yelek dağıtımını gerçekleştirdik. Burada amacımız vatandaşları bilgilendirmek ve bilinçlendirmek. Bu anlamda da hem tüm kamu ve kuruluşlarında çalışanların ve tüm vatandaşlarımızın motosiklet ve benzeri araç sürdüklerinde reklektif yelek ve kask takmalarını istiyoruz. Bu konu ile ilgili olarak hem emniyet hem de jandarma personellerimizle birlikte gerekli kontroller ve uygulamaları yapacağız. Sağlıklı, güzel ve huzurlu bir Alanya için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz’’ dedi.

T.C. İçişleri Bakanlığı

T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı

T.C. Antalya Valilik

#Alanya

AdminAdmin