GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-03-2023 14:31   Güncelleme : 06-03-2023 14:31

Ordu Büyükşehir kırsal mahallelerdeki çocuklar için seferber

Depremin yaralarını sarmak için bölgede seferber olan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kırsal mahallelerdeki çocukların ayağına gidiyor.

Ordu Büyükşehir kırsal mahallelerdeki çocuklar için seferber

Ordu’dan deprem bölgelerine gönderilen oyuncakları kırsal mahallelerdeki çocuklara ulaştıran Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) aracılığıyla da çocukları ve ailelerini tiyatro ile buluşturuyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi depremin ilk anında olduğu gibi deprem sonrasında da bölgede etkin bir rol üstleniyor. Yaraların sarılması için âdeta seferber olan Büyükşehir Belediyesi, altyapıdan temizliğe birçok alanda faaliyet yürütüyor. Tüm bunların yanı sıra çocuklar için de birçok çalışmaya imza atan Ordu Büyükşehir Belediyesi, kırsal mahallelerdeki çocukları unutmuyor.

Adıyaman’da yaraları sarmaya devam eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, her gün Adıyaman merkez de olduğu gibi kırsal mahallere de giderek burada çocuklar için etkinlikler düzenliyor. OBBKT oyuncularının da yer aldığı etkinliklerde çocuklara hediyeler dağıtılırken çeşitli tiyatro oyunları oynanıyor. Düzenlenen tüm bu etkinliklerle depremin çocuklar üzerindeki travmasının azaltılması amaçlanıyor.

 

 

AdminAdmin