SİYASET
Giriş Tarihi : 31-08-2023 15:41

UŞAK'IN 101. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

UŞAK'IN 101. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

 

AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar, Uşak'ın 101. Kurtuluş Yıl Dönümü Dolayısıyla Açıklama Yaptı

Uşak ilinin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü olan 1 Eylül Kurtuluş Günü, coşku ve gurur içerisinde kutlanıyor. Bu özel günde AK Parti Uşak İl Başkanı Himmet Yaşar da bir yazılı açıklama yaparak Uşak halkını selamladı.

Başkan Yaşar, yaptığı açıklamada, "Bugün, Uşak'ın bağımsızlık mücadelesinin 101. yılını coşku ve minnetle anıyoruz. 1 Eylül 1922 tarihi, Uşaklıların vatan sevgisi ve azmiyle işgallere karşı direnişini simgeliyor. Bu tarihi anlamak, geleceğe daha güçlü adımlarla ilerlemek için önemlidir." dedi.

Uşak'ın geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde olmasının büyük önem taşıdığını belirten Başkan Yaşar, "Uşaklılar olarak tarihimizden aldığımız güçle, birlik içinde daha aydınlık bir geleceğe doğru yürüyoruz. Kurtuluş mücadelesindeki azim ve kararlılık, bugün de şehrimizin kalkınma ve gelişmesinde bize rehberlik ediyor. Bu vesileyle, başta şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

Kurtuluş Günü etkinlikleri çerçevesinde çeşitli kutlamaların düzenleneceğini ve Uşak halkının bu özel günü coşkuyla paylaşacağını belirten Başkan Yaşar, "Uşaklıların bir araya gelerek dayanışmayı pekiştireceği bu anlamlı günün, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

AdminAdmin