SİYASET
Giriş Tarihi : 07-03-2023 21:24

“ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ” KUTLU OLSUN

“ 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ” KUTLU OLSUN

Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Başkanı Koray Akgün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeni ile yazılı bir mesaj yayımladı. Akgün; mesajında şu cümlelere yer verdi.

“Bugün, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü. Kadınlarımız Ekonomik krizin faturasını en ağır şekilde sırtına yükleyip, bedeller ödemektedirler. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, hem eve kapanmak zorunda kalan kadınlarımızın hem de iş hayatında bulunan emekçi kadınlarımızın karşılaştıkları sorunları açığa çıkartmak ve beklentilerini somut çözüm önerilerimizle ortaya koymak için ağır yaşam koşullarını hafifleterek, güvencemiz olan kadınlarımızı artık ezdirmeyeceğiz. İktidarın izlediği yanlış politikalar sonucunda, kadınlarımızın yaşadığı sosyo-ekonomik-bedensel ve ruhsal durumları görmezden gelinmeyecek; krizin, sömürünün, cinsiyete dayalı ayrımcılığın, istihdamdan dışlanmanın, kadın cinayetlerinin, kayıt dışı düşük ücret ve güvencesiz çalıştırılmanın yükleri altında ezilen kadınlarımızın yalnız olmadıklarını bilmelerini istiyor ve mücadelemiz için daha çok sebebimiz olduğunu biliyoruz. Kadınlarımızı çaresizleştiren sömürü koşullarını ortadan kaldırmak, güvencesiz ve niteliksiz işlere mahkum eden, bakım yüklerini arttıran, şiddeti derinlere sürükleyen, sosyal yaşamlarını yok ederek eteğine, makyajına, doğuracağı çocuk sayısından, nasıl doğum yapacağına, oturuşuna, yürüyüşüne karışan, kadınlar üzerinde aşağılayıcı bir egemenlik kuran AKP zihniyeti artık yolun sonuna geldi. Günümüzün can alıcı sorularımıza yanıt verecek ve sorunlarımıza çözüm üretecek politikalara sahip değillerdir.

Kadınlar hayatın her yerinde aktif olarak var olmak zorundadır. Eğer kadınlar başları dik ve cesur bir şekilde yeniden hak arama mücadelesinde yer alabilirse, iktidar yolumuzun önü açılacaktır. Korku ikliminin karanlığını, birleşen örgütlü kadınlar aydınlatacaktır.”dedi.

 

 

 

AdminAdmin