GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2024 07:45

KARAAĞAÇ GENÇLİK PARKI RESMİ OLARAK HİZMETE AÇILDI

KARAAĞAÇ GENÇLİK PARKI RESMİ OLARAK HİZMETE AÇILDI

Sağlıklı yaşama olanak sağlayarak spora özendiren ve sporcuya destek veren Uşak Belediyesi; birbirinden farklı spor dalını daha kolay ulaşılabilir hale getirmek adına kentin dört bir yanında çalışmalar gerçekleştirmeye devam ediyor.

Esentepe Spor Kompleksi, Muharremşah Çok Amaçlı Salon ve Şehit Mehmet Kara Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu gibi birbirinden kapsamlı birçok tesisi kente kazandıran Uşak Belediyesi, şimdiyse yaptığı görkemli açılışla Gençlik Parkı’nı Uşaklılarla buluşturdu. Şehirde faaliyet gösteren altyapı takımlarına destek veren ve aynı zamanda vatandaşlara kaliteli vakit geçirilebilecek sosyal alanlar oluşturmak için özenle çalışan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Hemşerilerimizin yaşamak ve yaşlanmak isteyecekleri bir şehir için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Karaağaç Kapalı Pazar Yeri ve Düğün Salonu’nun kazandırıldığı bölgede şimdiyse özellikle gençlerin göz bebeği olacak Gençlik Parkı’nın resmi açılış töreni gerçekleşti. Programda birbirinden renkli etkinlikler ve çeşitli ikramlar katılımcılarıyla buluştu. Törene Başkan Çakın’ın yanı sıra, AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, AK Parti İl Kolları Başkanı Hilal Sabancı, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Altan Tufan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
BİR PARK İÇİNDE BİRDEN FAZLA DONATI
4 bin 500 metrekarelik alan içerisinde yerini alan Gençlik Parkı vatandaşların büyük beğenisini topladı. Bünyesinde bulunan kafeterya ile güzel buluşmaların ortak noktası olan tesis, bölgede yaşayan vatandaşların sosyalleşmek için tercih edebileceği nezih ortamlardan biri haline geldi. 350 metrelik yürüyüş yolu ile vatandaşlara ferah bir atmosfer sunan park, aynı zamanda spor yapmaya gelen gençlere de içerisinde barındırdığı voleybol sahası, basketbol sahası ve halı saha ile birbirinden keyifli aktivite seçeneği sağlıyor.

ÇAKIN “DEVLETİMİZDEN ALDIĞIMIZ GÜÇ İLE HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ.”
Göreve geldikleri günden bu yana pandemi, deprem ve ekonomik sıkıntılar gibi birçok problemle karşılaşmalarına rağmen yine de projelerini hayata geçirmek için canla başla çalıştıklarını belirten Başkan Çakın, “Geçirdiğimiz zor dönemlere rağmen sizlere söz verdiğimiz projeleri gerçekleştirmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte büyük bir emek sarf ettik. Bu konuda tabi ki en büyük destekçimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan oldu. Hemen yanı başımızda Mehmet Hacım Yurdu’nda 2000'e yakın öğrencimiz yer alıyor. Bu öğrencilere sosyal olanaklar sağlamak ve spor yapabilecekleri yeni alanlar kazandırmak bizim için çok önemliydi. Aynı zamanda TOKİ konutlarının da yer aldığı bu bölge, yaptığımız yeni yatırımlar ile hareketlenmiş oldu. Bundan sonra da şehrimizdeki altyapı ve ulaşım ile ilgili sorunları Ankara’dan aldığımız destekle çözmeye devam edeceğiz.” dedi.
BAŞKAN ÇAKIN’DAN YENİ PROJE MÜJDELERİ GELDİ
Mahalleye yaptıkları diğer yatımlara da vurgu yapan Başkan Çakın, uygun fiyata yüksek kalitede hizmet veren Karaağaç Kapalı Pazar Yeri ve Düğün Salonu’nda sene sonuna kadar bütün rezervasyonların dolduğunu belirtti. Çakın, “İnşallah bundan sonraki süreçte, son derece hızlı bir şekilde yerleşimin artmasını ön gördüğümüz bu bölgede vatandaşlarımızın hizmetine sunmak için yeni projelerimizi hayata geçireceğiz. Daha önce gerçekleştirmek istediğimiz ama ihale sürecinde yaşadığımız sıkıntılar yüzünden faaliyete geçiremediğimiz kapalı spor salonu projemizi de Anıttepe TOKİ’nin yanına inşa edeceğiz. Aynı zamanda çalışan annelerimizi de düşünerek, çocuklarını güvenle emanet edeceği bir Gündüz Bakım Evi’ni mahallemize kazandıracağız.” ifadelerini kullandı.
GÜNEŞ “BAŞKANIMIZ SÖZ VERİRSE TUTAR”
Açılış programına katılan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, “Mehmet Çakın Başkanımız 5 yıllık sürede o kadar çalışmış ki sürekli yeni bir tesis açıyoruz. Yaşanan o kadar ekonomik zorluklara ve geçirdiğimiz sıkıntılı süreçlere rağmen başkanımızın pek çok projeyi hayata geçirmiş olması bizleri son derece memnun ediyor. Çok şükür başkanımızın şimdiye kadar vaadini verip yerine getirmediği hiç bir projesi olmadı. Seçimlerde boş vaatlerde bulunanlarla, gerçek vaatlerde bulunanları iyi bir şekilde ayırabilmemiz lazım. 5 yıllık süre boyunca Çakın Başkanımız hem belediye imkânlarıyla hem de bakanlıklarımızın sağladığı olanaklarla pek çok projeyi hayata geçirdi. Bir sonraki dönemde Allah izin verirse sizden aldığımız destek ile aynı şekilde şehrimize yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

BÖLGE HALKINDAN BAŞKAN ÇAKIN’A TEŞEKKÜR

Mehmet Hacım Yurdu’nda kalan Rüstem Irmak, “Önceden burası kullanılamaz bir haldeydi, sonrasında yapılan çalışmalar dâhilinde bizler için güzel bir sosyal alana dönüştü. Ben de sabahları kalkıp yürüyüş ve spor yapıyorum. Böyle güzel bir tesisi bölgeye kazandırdığı için başkanımıza teşekkür ederim.” dedi.

Mehmet Hacım Yurdu’nda kalan bir diğer üniversite öğrencisi Murat Kahan ise, “Güzel ve çok yönlü bir tesis. Özellikle futbol oynamayı çok seviyorum ve arkadaşlarımla beraber sık sık uğrayacağımız bir mekân olacak.” ifadelerini kullandı.

TOKİ Konutları’nda ikamet eden Nazlı Saraçoğlu ise, “Bizim de gelip vakit geçirebileceğimiz geniş bir yeşil alan mahallemize kazandırıldı. Çok sevindik. Belediye Başkanımız Mehmet Çakın’a hizmetleri için teşekkür ederiz.” dedi.

AdminAdmin