SİYASET
Giriş Tarihi : 12-08-2022 20:57

UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY’DAN MÜJDELİ HABERLER

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, hız kesmeden ilçeleri karış,karış gezerek sorunlarını tespit ediyor halkla sohbet ediyor.Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu ve AK Parti Karahallı İlçe Başkanı Şerafettin Afacan ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu.

UŞAK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALTAY’DAN MÜJDELİ HABERLER

AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu’yu ziyaret etti ve çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Karahallı’daki yatırımları yerinde inceleyen AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Karahallı Belediye Başkanı Ali Topçu ve AK Parti Karahallı İlçe Başkanı Şerafettin Afacan ile birlikte esnaf ziyaretinde bulundu.

Burada ilçenin talep ve beklentilerini dinleyen Uşak Milletvekili Altay, Karahallı’dan Uşak’a ulaşımın daha rahat ve kaliteli olması için yolun yapımı ve gerekli yerlerde bakım ve onarımının gerçekleşmesi için planlamaların yapıldığını söyledi. Karahallı’ya doğalgazın geleceğini belirten Altay, Banaz’ın ardından Eşme’ye ve daha sonra diğer ilçelerle birlikte Karahallı’ya da doğalgaz verileceğini kaydetti.

Altay, “Banaz’da doğalgaz kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Bunun yanı sıra bir süre önce Eşme için önemli mesafeler kat ettik. Eşme ilçemizde ikamet eden hemşerilerimize hizmet vermeye yönelik olarak, daha önce Cumhurbaşkanlığımız tarafından onayı çıkan "İlçelere Doğalgaz Ulaştırılması Amacıyla Alınan Karara Yönelik Usul ve Esaslar'a" binaen Kula ve Çivril güzergahı besleme hatları üzerinden yapılan değerlendirmeler; Enerji Bakanlığı ve EPDK nezdinde yaptığımız girişimler sonucunda daha maliyetli olmakla birlikte Çivril hattı üzerinden onaylandı. Eşme’yle birlikte Sivaslı, Ulubey ve Karahallı’ya da doğalgaz temin edeceğiz” dedi.

AdminAdmin