SİYASET
Giriş Tarihi : 25-03-2023 16:35   Güncelleme : 25-03-2023 16:47

UŞAK SİYASETİNİN SEVİLEN İSMİ DOKTOR DALYAN ÖZDEMİR İYİ PARTİDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

UŞAK SİYASETİNİN SEVİLEN İSMİ DOKTOR DALYAN ÖZDEMİR İYİ PARTİDEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDU

28.Dönem Milletvekili seçimlerinde siyasi partilerde milletvekili aday adaylarını sayısı her geçen gün artıyor. İyi Parti genel seçimlerde aday adayı olan iddialı isimleri görücüye çıkarıyor.Uşak’ın sevilen doktoru Dalyan Özdemir iyi den Milletvekili aday adayı olduğu basın toplantısıyla duyurdu. Yoğun bir kalabalıkla yapılan toplantıda yakınları sevenleri yalnız bırakmadı.Toplantı salonunun almadığı basın açıklamasında Milletvekili aday adayı Doktor Dalyan Özdemir ‘basın açıklamasına şu sözlerle başladı. Sn. İl başkanım, Sn. İlçe ve Belde başkanlarım, Sn. kadın Politikaları ve Gençlik politikaları başkanlarım. Sn. İl Genel Meclisi üyelerim, hepsi birbirinden kıymetli aday adayı arkadaşlarım,

Değerli Basın mensupları;

Ve hepsinden kıymetli siz değerli misafirlerim bizlere güç verdiniz şeref verdiniz. Ben Dalyan Özdemir 1967 Aydın-İncirliova doğumluyum. İlkokul mezunu bir anneve ilkokul mezunu tamirci bir babanın evladıyım. Orta öğrenimimi Aydın’da bitirdim. Lisans eğitimimi Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladıktan sonra Şanlıurfa Birecik’te Hükümet Tabibi ve Devlet Hastanesi’nde mecburi hizmetimi yerine getirdim. Ardından Aydın Karacasu hükümet tabipliği görevine atandım. Bu sırada uzmanlık sınavını kazanarak İzmir Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesi 1. Genel Cerrahi kliniği asistanlığına kabul edildim. Asistanlığımı bitirdikten sonra, 1996 yılında ilimiz Banaz Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı ve Başhekim olarak atandım.

1998 yılında Uşak Devlet Hastanesi’ ne geçerek 2007 yılına kadar Sağlık Bakanlığı kadrosunda görev aldım.1994 yılında Genel Cerrahi asistanıyken Amerika Rochester Minnesota Mayo Klinik’ e akseptans aldım.1997 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ ne, 2003 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’ ne yardımcı doçent olarak kabul edilmeme rağmen ailevi nedenlerle gitmedim.1998-2000 yılları arasında Uşak Ülkü Ocağı’nda yönetimde bulundum.2002 yılında DYP’den milletvekili adayı oldum.2006 yılında Uşak Türk Ocağı kurucu yönetiminde bulundum.2007 yılında Demokrat Parti milletvekili  adayı oldum.

Eğitim hayatım boyunca hem Anadolu Tarihi hem dünya tarihi konusuna merakım sebebiyle, pek çok yayın ve kitap okudum. Öğrendiğim ve bilebildiğim kadarıyla ‘’İnsan Atatürk’ü’’ katıldığım tüm cemiyetlerde veseçim çalışmalarında, dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım ve ölünceye kadar anlatmaya devam edeceğim.

Uşak’ta 27 yıllık meslek hayatımda hemşerilerime 24 bin civarında ameliyat yaparak şifa dağıttığıma inanıyorum.56 yıllık hayat tecrübem, 33 yıllık mesleki tecrübem, biraz da siyasi tecrübemle; ülke olarak zor günlerden geçtiğimiz bu dönemlerde, bilinçli ve vicdanlı bir vatandaş olarak sizlerle birlikte daha büyük sorumluluklar almaya hazırım.

Bu sebeple bugün burada elimi taşın altına koyup sorumluluk alarak yaralarımızı birlikte sarmak ve daha güzel yarınlar için liderimiz sayın Meral Akşener’in izinde hep birlikte İYİLEŞMEK için, İYİ Parti’den 28.Dönem Uşak Milletvekili aday adayı olduğumu açıklamaktan gurur duyuyorum.Hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum dedi.

 

 

 

AdminAdmin