Giriş Tarihi : 20-02-2023 16:03

GÜLERYÜZ VE TATLI DİL... 


Bu sabah gülmek geldi içimden. Bir Günaydın nelere kadirdir bilene. 

Ben zaten gülmeyi çok severim. İnsan, ruh ve bedenden yaratılmış olan bir varlıktır. Nasıl ki, insan bedeni soğuk ve sıcak gibi dış faktörlerden etkileniyor ise, insanın asıl benliğini oluşturan ruhu da, şüphesiz olumlu veya olumsuz olarak dış faktörlerden etkilenmektedir. 

Güler yüz ve tatlı dil'de insan ruhunu  ve psikolojisini olumlu yönde etkileyen en önemli iki faktördür. Güler yüz ve tatlı dil, olumsuzlukları giderir ve çevremize pozitif bir enerjinin yayılmasına vesile olur. 

Hiç tanımadığınız birinin, selam verip gülümseyerek yanınızdan geçmesi ile, asık bir surat ile bakıp, geçip gitmesinin, üzerinizde bırakacağı etki tabi ki bir değildir. Güler yüzlü ve tatlı dilli olan insanlar, çevresine adeta ışık ve güzellik, diğerleri ise karanlık ve olumsuzluk yayarlar. Güneşin o sıcağı, nasıl ki sert buzları bile yumuşatıp erittiği gibi, güler yüz ve tatlı dil de, sert kalpleri ve gönülleri yumuşatır ve eritir. 

Tatlı dilin ve güler yüzün açamayacağı kapı hemen, hemen yok gibidir. Güler yüzlü ve tatlı dilli olan insanlar, ailevi ilişkilerinde, arkadaş ilişkilerinde ve diğer sosyal ilişkilerinde daima başarılı olurlar. 

Bu insanlar herkes tarafından sevilir ve sayılırlar. Gelin hemen şimdi sizde gülün; etrafınıza ışık saçmaya başlayın. Bugün ve bundan sonraki günlerde de her zaman sayılıp  sevilmeniz ve hep gülmeniz dileğiyle.

Gazeteci 
A. Erol DİKER

Gazete Manşetleri
E-GAZETE
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA