GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-05-2021 19:11   Güncelleme : 12-05-2021 19:20

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca'dan Suriye ziyareti ve bayram mesajı

Ülkemizin ve dünyamızın salgın hastalık sebebiyle pek çok alanda zorluk yaşadığı bir süreçten geçiyoruz. Salgın hastalıktan dolayı milletimiz ekonomik ve ve sosyal sorunlarla imtihan oluyor. Sınırlarımızın ötesinde mazlum İslam coğrafyasında milyonlarca Müslüman kardeşimiz salgın hastalığın yanında savaşla, zulümle de mücadele veriyor.

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanı Ali Karaca'dan Suriye ziyareti ve bayram mesajı

Peygamber Efendimiz bir hadislerinde  “Her kim Müslüman kardeşinin bir ihtiyacını giderirse; Allah da onun bir ihtiyacını giderir. Her kim de bir Müslüman’ın bir sıkıntısını giderirse, Allah da onun kıyamet sıkıntılarından bir sıkıntısını giderir.” buyuruyor.  Bizler de bu bağlamda gerek yurt içinde Ramazan ayının ilk günlerinden bu yana yaptığımız yardımlarla, gerekse yurt dışındaki faaliyetlerimizle Alperen Eğitim Kültür ve Dayanışma Vakfı olarak daha fazla ihtiyaç sahibi kardeşimize ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Alperen Ocakları Uşak İl Başkanlığı olarak yardım faaliyetlerimiz ve projelerimiz için Suriye’deydik.  Suriye’nin Çobanbey kentinde Alperen Aşevimizi kurarak bölgedeki mazlum ve mağdur kardeşlerimize ulaşmak ve onların yaralarını sarmanın gayretindeyiz. Küresel emperyal güçlerin adeta bilek güreşi yaptığı Orta Doğu coğrafyasında akan kan, dökülen gözyaşı ne yazık ki dinmiyor. Müslüman din kardeşlerimizin acıları her geçen gün derinleşiyor. Sosyal hayatın son derecede kısıtlandığı Suriye topraklarında ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz hayatlarını devam ettirmek için gerekli olan temel gıdalarından dahi yoksun bir biçimde yaşamlarını devam ettirme mücadelesi veriyor. Bizler yüce Türk milleti olarak bir kere daha mazlum ve mağdur nerdeyse orda olmanın şuuru ve inancı ile ihtiyaç sahibi kardeşlerimize kurduğumuz aşeviyle elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar yardım etmeyi ve ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyoruz.  Ayrıca savaştan dolayı mağdur olmuş, daha küçük yaşlardan itibaren psikolojileri alt üst olan çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik de aşevimizdeki görevlilerimiz tarafından aşçılık üzerine kurs verilerek bittiğinde de sertifika verilerek onlara motivasyon kaynağı olmasını amaçlıyoruz.  Bu çocuklarımızın bayramı da bayram gibi geçirebilmesi için gerek gıda gerek de kıyafet yardımlarımızla onları bu bayramda bir nebze de olsa mutlu etmeye çalışıyoruz.

İslam dünyasında acılarımız son günlerde Filistin’de yaşanan zulümle daha da derinleşti. Terör devleti İsrail kadın, çocuk, genç, yaşlı demeden katliamlarına ve. Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’ya el uzatmaya devam ediyor. İslam  dünyası olarak bu zulüm ve katliamlara karşı birlik ve beraberlik içerisinde karşılık vererek ne gerekiyorsa yapılması gerektiğini, sadece kınamakla yetinilmeden terör devleti İsrail’e karşı etkin ve kesin çözümler getirecek uluslararası adımların derhal atılması gerektiğini ifade ediyorum.

Bu duygularla bütün vatandaşlarımızın ve İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sağlık, huzur, barış ve mutluluk dolu nice Ramazanlara bizleri ulaştırmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum."